Reklama

Funkcia Stream transfer od Google uľahčí počúvanie hudby v celej domácnosti

Zdroj | Nest
Richard Pliešovský
Zdroj | Nest
Zdroj | Nest

Google už od roku 2013 ponúka pomerne pestrý ekosystém smart zariadení, či už inteligentné obrazovky, reproduktory alebo televízory prepojené cez Chromecast. Nová funkcia prichádza na pomoc pri prenose médií z jednej miestnosti do druhej.

V súčasnosti už majú milióny používateľov zariadenia od Google. Firma chce uľahčiť využívanie médií počas ich presunu z miestnosti do miestnosti. Stream transfer umožní jednoducho prenášať hudbu, video, podcasty a ďalšie médiá medzi kompatibilnými zariadeniami v domácnostiach. Je to možné pomocou hlasového povelu, cez aplikáciu Google Home alebo inteligentný displej Nest.

Pozrite si

Google Assistant chce byť všade, prichádzajú smart displeje

Ako na to?

Google Assistant: zapnete prehrávanie hudby v jednej miestnosti a poviete „Hey Google, move the music to the living room speaker“.

Zdroj | Nest

Cez appku Google Home: stlačením tlačidla na prenos médií zobrazíte všetky dostupné zariadenia a potom vyberiete, do ktorého chcete preniesť vybrané médium. Môžete vybrať aj viac zariadení.

Inteligentný displej Nest a televízor s podporou Chromecastu: vyberte si video v aplikácii Nest Hub Max a klepnite na ikonu prenosu videa. Môžete to urobiť aj hlasovým povelom (Hey Google, play it on living room TV.)

Ak je v domácnosti viac inteligentných reproduktorov, displej Google Home alebo Nest, môžete si v aplikácii Google Home vybrať skupinu zariadení a preniesť hudbu do nich.

Pozrite si

Nest Hub Max od Google narástol a je inteligentnejší 

Stream transfer je kompatibilný s obľúbenými hudobnými aplikáciami, napríklad YouTube Music, Spotify či Pandora. Pokiaľ ide o video, Google uvádza len podporu YouTube, ale podľa všetkého to bude fungovať aj na média z iných zdrojov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.