Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fujifilm X-T20 - CSC s veľkým snímačom a Ultra HD videom

Fujifilm X-T20 - CSC s veľkým snímačom a Ultra HD videom
Zdroj | Fujifilm
Števo Porubský
Fujifilm X-T20 - CSC s veľkým snímačom a Ultra HD videom
Zdroj | Fujifilm
Zdroj | Fujifilm

Fujifilm nepredstavil iba špičkový kompakt pre najnáročnejších, či cenu očakávaného stredoformátu GFX 50S, ale aj nový CSC model X-T20. Ten je vybavený rovnakým snímačom, ako má model X100F, no v prípade novinky sa nezabudlo ani Ultra HD video.

Pozrite si

Fujifilm X-T10 je síce malý, ale výkonný ako top model

Fujifilm X-T20 je priamym nástupcom modelu X-T10, ktorý sme testovali len minulý rok. Novinka však pridáva a do pomerne kompaktného tela jej výrobca nadelil nový 24,3 Mpx X-Trans CMOS III snímač. Ten je spriahnutý s výkonným procesorom X-Processor Pro. To mu dovoľuje vytvárať zábery rýchlosťou 8 fps v plnom rozlíšení.

Zdroj | Fujifilm

Snímač má aj celkom slušnú citlivosť začínajúcu na úrovni ISO 200 a končiacu na ISO 12 800. V rozšírenom režime je však možné ísť až na ISO 100 – ISO 51 200. Samozrejmosťou je aj nový systém automatického zaostrovania. Je hybridný a ponúka 91 + 325 ostriacich bodov.

Zaujímavo znie AF-C Custom nastenie kontinuálne preostrovania. To má až 5 prednastavení pre najrôznejšie príležitosti – Standard Setting, Ignore Obstacles & Continue to Track Subject, Accelerating / Decelerating Subjects, Suddenly Appearing Subjects a Erratically Moving & Accelerating or Decelerating Subjects.

Zdroj | Fujifilm

Nechýbajú ani iné novinky z modelu X100F, ako napríklad nové režimy simulácie filmov Acros či pridávanie zrnitosti, tzv. Grain Effect v troch stupňoch.

Novinkou, ktorú nepriniesol ani model X100F je možnosť natáčania Ultra HD videa pri 30 fps a s dátovým tokom okolo 100 Mbit/s. To sú už slušné parametre aj pre náročnejších používateľov. Full HD video je možné natáčať až do 60 fps.

Zdroj | Fujifilm

Veľkým plusom novinky je aj horizontálne výklopný displej s 3″ uhlopriečkou a rozlíšením cca 720 x 480 px. Displej je navyše dotykový. Jemu sekunduje elektronický hľadáčik s OLED displejom. Má rozlíšenie 1 024 x 768 px.

Vo výbave pritom nechýba ani Wi-Fi modul. Cena novinky by sa mala pohybovať okolo 900 € za telo.

Zdroj | Fujifilm

Medzi novinkami sa objavil aj celkom nový svetelný objektív Fujinon XF50mmF2 R WR. Je zložený z 9 skiel v 7 skupinách, pričom využíva aj jeden asférický ED člen. Telo je z kovu, no jeho hmotnosť je stále príjemných 200 gramov. navyše je utesnený voči poveternostným vplyvom. Objektív by mal stáť okolo 450 €.

Zdroj