Reklama

Fuell Folld je skladací e-bike, ktorý boduje výkonom aj dojazdom

Zdroj | Fuell
Michal Sobek
Zdroj | Fuell
Zdroj | Fuell

Spoločnosť Fuell produkuje veľmi zaujímavé e-biky, veď len pred pár mesiacmi uviedla na trh model s dojazdom vyše 360 kilometrov. Aktuálna novinka je zase z kategórie skladacích e-bikov, ktoré nezaberú veľa miesta.

Model s názvom Fuell Folld stojí na 20-palcových tukových pneumatikách, aby na ňom bola pohodlná jazda aj mimo spevnený terén. Pre väčšiu všestrannosť ponúka Fuell Folld skladací zadný nosič, ktorý dokáže uniesť až 10 kilogramov. Konštrukcia je tu skutočne robustná a odolná, ale za cenu vyššej hmotnosti. Tá sa ustálila na hodnote 37,5 kilogramov, čo je pomerne dosť.

Zdroj | Fuell
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa pozrieme na samotný výkon, model sa spolieha na motor zadného náboja od výrobcu Bafang. Ten ponúkne nominálny výkon 250 W, 85 Nm krútiaceho momentu a maximálnu rýchlosť na úrovni 25 km/h.

Veľmi slušný je aj dojazd, ktorý zabezpečuje pomerne veľká batéria s kapacitou 720 Wh. S ňou sa na tomto e-biku dokážete odviesť až do vzdialenosti približne 110 kilometrov. Môžete si vybrať dokopy až z piatich nastavení asistencie.

Medzi ďalšie funkcie patrí hnacie ústrojenstvo Shimano Altus s 8-stupňovou kombinovanou prevodovým systémom. Na rýchle zastavenie slúžia kvalitné hydraulické kotúčové brzdy Tektro HD-E 350.

Pokiaľ ide o cenu a dostupnosť, e-bike Fuell Folld je pomerne cenovo dostupná možnosť za cenu 2 495 eur. Aktuálne však výrobca Fuell ponúka tento model za uvádzaciu cenu, ktorá je 1 995 eur, čo je ešte lákavejšia ponuka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.