Reklama

Fotky pomocou AI si upravíte už aj zadarmo, na takmer akomkoľvek smartfóne

Zdroj | Google
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google oznámil sprístupnenie troch pokročilejších nástrojov na úpravu fotografií aj používateľom, ktorí nevlastnia jeho smartfóny série Pixel, ani nie sú platiacimi používateľmi.

Tri nástroje pre automatickú úpravu vzhľadu fotografií využívajú umelú inteligenciu. Na pár klepnutí umožňujú vykonať úpravy, ktoré by si doteraz vyžadovali väčší zásah v profesionálnych programoch.

Zmena nastane o mesiac 15. mája, kedy Google sprístupní všetkým používateľom aplikácie Fotky Google v jej prostredí viaceré AI nástroje na úpravu fotografií. Spoločnosť v oznámení menuje konkrétne nástroje Magic Eraser, Magic Editor, Photo Unblur a Portrait light.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nástroje Magic Editor a Magic Eraser sú príbuzné nástroje, ktoré dokážu pomocou umelej inteligencie rozpoznať objekty na fotografiách a tie buď vymazať, presunúť alebo nahradiť za iné. Pomocou Magic Eraser stačí klepnúť na obsah, ktorý sa vám zdá na fotke nadbytočný a ten obratom zmizne. Magic Editor dokáže objekty presúvať a prípadne aj dokresľovať, prípadne napríklad aj úplne nahradiť sivú oblohu za modrú.

Zdroj | Google

Pôvodne bol Magic Editor dostupný iba pre majiteľov smartfónov Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Teraz bude dostupný nielen na všetkých zariadeniach Pixel, ale dokonca aj na konkurenčných smartfónoch, vrátane iPhonu. Na zariadeniach iných ako série Pixel bude použitie nástroja obmedzené počtom 10-krát za mesiac. Navýšiť si tento limit mimo Pixel zariadení bude možné iba získaním predplatného Google One 2TB alebo vyššieho.

Nástroj Photo Unblur dokáže inteligentne dodatočne zaostriť inak rozmazané fotografie. Portrait Light sa stará o automatickú úpravu nasvietenia tvárí osôb na portrétových fotografiách, ak sú napríklad niektoré časti tvárí presvetlené alebo ich naopak zahaľujú tiene.

Google začne tieto novinky sprístupňovať používateľom od 15. mája postupne vo vlnách. Podmienkou je mať aj dostatočne nové a výkonné zariadenie. V prípade Android smartfónov je to napríklad pri „čarovnom editore“ používanie verzie Android 8.0 so 4 GB operačnou pamäťou. V prípade iOS sú hardvérové nároky rovnaké, systém by ste mali mať aspoň vo verzii iOS 15.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.