Reklama

Fotky Google už nikdy nebudú ako predtým, pomôže AI

Zdroj | unsplash/Jakob Owens
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Jakob Owens
Zdroj | unsplash/Jakob Owens

Spoločnosť Google si uvedomuje svoju silu, ale najmä silu aktuálneho trhu poháňaného umelou inteligenciou. Najnovšie sa AI dostáva aj do obľúbenej aplikácie Fotky Google.

Máme za sebou vývojársku konferenciu Google I/O, ktorá sa takmer celá točila opäť okolo umelej inteligencie, pričom trom najväčším novinkám sme dokonca venovali aj samostatný článok.

Obsah pokračuje pod reklamou

Fotky Google budú po novom obohatené o AI model Gemini. Nie je to prekvapením, technologický gigant povedal, že každý deň sa do Fotiek Google nahrá približne 6 miliárd záberov.

Novinka nesie teda názov Ask Photos. V jednoduchosti ide o to, že pomocou tejto funkcie sa môžete pýtať na špecifické veci, ktoré sa na fotografiách nachádzajú. Takto môžete vypýtať od Gemini najlepšiu fotografiu z istého dňa alebo výletu, spýtať sa na konkrétne farby z fotografií alebo si pripomenúť, kde daná fotografia vznikla.

Pozrite si

3 najväčšie novinky z podujatia Google I/O

AI v aplikácií dokáže vyhľadávať najmä fotografie a videá ľudí, zvierat a miest. Google sa zaujíma aj o bezpečnosť a ochranu súkromia. Preto deklaruje, že osobné údaje v službe Fotky Google sa nikdy nepoužijú na reklamy.

Aktuálne však ide zo strany Google len o taký menší experiment. Funkcia Ask Photos bude dostupná pre prvých používateľov v priebehu tohto leta. Uvidíme, ako sa funkcia ujme medzi používateľmi.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.