Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ľavou zadnou prekoná konkurenčné fitness náramky. Fitbit Charge 5

Ľavou zadnou prekoná konkurenčné fitness náramky. Fitbit Charge 5
Zdroj | Fitbit
Richard Pliešovský
Ľavou zadnou prekoná konkurenčné fitness náramky. Fitbit Charge 5
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Ak vás zaujal nový smart náramok Fitbit Charge 5, máte šťastný deň. Dnes sa totiž spustil jeho predaj na Slovensku. Nepatrí síce medzi najlacnejšie wearbles zariadenia, ale jeho výbava z neho robí prémiový model s pokročilými funkciami.

Ako ten čas letí! Len pred rokom som testoval Fitbit Charge 4, dnes už pomaly môžem vyzerať kuriéra, ktorý mi donesie na testovanie najnovšiu generáciu.

Zdroj | Fitbit

Charge 5 prináša vôbec ako prvý náramok na svete EDA senzor. Ten slúži na monitorovanie stresu pomocou nepatrných zmien v potných žľazách na prstoch. Z ďalších funkcií môžeme spomenúť snímač okysličenia krvi (SpO2), odhad VO2 max, meranie EKG (ešte nie je dostupné), tepovej frekvencie, pokročilý monitoring spánku, výpočet spálených kalórií a krokomer.

Zdroj | Fitbit

Charge 5 prináša ako prvý model v sérii farbený displej typu AMOLED. Má uhlopriečku 1,04 palca, ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3 a funkciu Always-On Display.

Zdroj | Fitbit

Náramok je vodeodolný do 50 metrov (5 ATM), vďaka NFC ho môžete využívať aj na bezkontaktné platby. GPS + GLONASS nájde uplatenie pri sledovaní a meraní trasy prejdenej vzdialenosti. Nechýba snímač teploty, ktorý zmenu teploty pokožky zaznamená v aplikácii Fitbit.

K dispozícii máte 20 cvičebných režimov, ktoré vám pomôžu pri stanovovaní osobných cieľov.

Zdroj | Fitbit

Fitbit je častým partnerom pre výskum. Nové zariadenie testoval výrobca v zhruba 850 zariadeniach a inštitúciách. Zrejme najbližšie od nás to bolo v Ostravskej univerzite. Ako to tam prebiehalo vám prinesieme v samostatnom článku.

Zdroj | Fitbit

Lítium-polymérová batéria s kapacitou 65 mAh poskytuje dostatok energie, aby vám Charge 5 vydržal 7 dní, odporúča sa však nabíjať častejšie. So smartfónom (Android od 8.0, iOS od 12.2) ho spárujete cez aplikáciu Fitbit a Bluetooth 5.0.

Viete, že…

Fitbit patrí medzi najpredávanejšie značky nositeľných zariadení na svete? Predávajú ho vo viac ako 100 krajinách, aktívne ich používa minimálne 30 miliónov ľudí. Službu Fitbit Premium si predpláca 2 milióny z nich.

Zdroj | Fitbit

Ako vidíte, označenie najvyspelejší fitness náramok na svete nie je vôbec prehnaný. Na Slovensku si ho môžete kúpiť za 179,95 eur. Na výber je v troch farbách, okrem štandardnej čiernej (black/graphite) je k dispozícii zlatá (lunar white/gold) a modrá (steel blue/platinum) verzia.