Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najvyspelejší fitness náramok na svete Fitbit Charge 5

Najvyspelejší fitness náramok na svete Fitbit Charge 5
Zdroj | Fitbit
Richard Pliešovský
Najvyspelejší fitness náramok na svete Fitbit Charge 5
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Hranice medzi fitness náramkami a smarthodinkami sa stierajú, najlepším príkladom je práve predstavený model Fitbit Charge 5. Zdá sa až neuveriteľné, čo všetko sa do tak malého a ľahkého zariadenia dokáže zmestiť.

Fitbit Charge 5 je vybavený farebným dotykovým AMOLED displejom s funkciu Always-on.  Displej je dvakrát jasnejší ako mal model Charge 4. Ponúkajú až 7-dňovú výdrž na jedno nabitie. Novinka umožňuje sledovať a monitorovať zdravie, kondíciu, stres, činnosť srdca, spánok, ako aj celkovú telesnú a duševnú pohodu.

Zdroj | Fitbit

Novinka je o 10 % štíhlejšia než bola predchádzajúca generácia a prináša vylepšený dizajn, ktorý nesklame ani pri naozaj tvrdých a náročných tréningoch.

Pri strese sa na chvíľu zastavíme. Fitbit zistil, že počas minulého roku sa u 40 % dospelých, ktorí používali náramky Fitbit, prejavovala zvýšená miera stresu. Výrobca na tento smutný trend reagoval a Charge 5 prináša vôbec ako prvý fitness náramok EDA senzor. Ten meria reakciu ľudského tela na stres prostredníctvom nepatrných zmien v potných žľazách na prstoch.

Zdroj | Fitbit

Pripomíname, že EDA senzor mali k dispozícii ako prví používatelia inteligentných hodiniek Fitbit Sense, ktoré boli predstavené na jeseň v roku 2020. Až 70 % používateľov, ktorí využívali 2-minútový program so snímaním dát pomocou EDA senzoru, dokázalo znížiť svoju tepovú frekvenciu srdca. Tieto dáta potvrdzujú užitočnosť podobných nástrojov a zároveň by mali motivovať tých, ktorí niečo podobné pravidelne nevyužívajú.

Pozrite si

Fitbit Charge 4: Referenčný fitness náramok?

Vďaka Fitbit Charge 5 môžete sledovať Skóre zvládania stresu aj v aplikácii na smartfóne. Ďalšou z priorít spoločnosti je zdravie, resp. monitoring stavu srdca pomocou EKG. Odkedy je táto funkcia k dispozícii vo Fitbit Sense, bolo uskutočnených viac ako 4 milióny meraní. Novinka monitoruje srdcový tep v režime 24/7 a vie upozorniť používateľa, ak hodnoty klesnú, alebo stúpnu nad bežné úrovne.

Zdroj | Fitbit

V aplikácii Fitbit Zdravotná karta nájdete komplexné informácie o frekvencii dychu, teplote povrchu tela a okysličenia krvi kyslíkom (SpO2). Vďaka predplatnému Fitbit Premium získate možnosť sledovať dlhodobé trendy.

Fitbit Premium ponúkajú viac ako 300 meditačných a upokojujúcich cvičení od najväčších odborníkov.

Charge 5 prináša pokročilé funkcie na sledovanie spánku a jeho jednotlivých fáz, nájdete tu okrem iného funkcie Spánkové skóre a Smart budenie. V prípade členstva vo Fitbit Premium získate podrobnejšie analýzy a návrhy ako zlepšiť kvalitu spánku.

Zdroj | Fitbit

Z ďalších funkcií môžeme spomenúť podporu bezkontaktných platieb, čo ide v prípade fitness náramkov o zriedkavý jav, nechýbajú notifikácie na prichádzajúce hovory a správy s možnosťou predpripravených rýchlych odpovedí, v ponuke je viac než 20 ciferníkov.

Fitbit Charge 5 si budete môcť kúpiť na jeseň tohto roku za 179,95 eur.