Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

DirtySixer má najväčší e-bike na svete, ideálny pre basketbalové hviezdy

DirtySixer má najväčší e-bike na svete, ideálny pre basketbalové hviezdy
Zdroj | DirtySixer
Michal Spiegel
DirtySixer má najväčší e-bike na svete, ideálny pre basketbalové hviezdy
Zdroj | DirtySixer
Zdroj | DirtySixer

Bicykle sa väčšinou vyrábajú v niekoľkých štandardných rozmeroch pre nízkych aj vysokých ľudí. Firma DirtySixer však išla so svojim novým bicyklom ešte ďalej a priniesla elektrický bicykel pre tých najväčších.

Za firmou DirtySixer stojí David Foch, 198-centimetrový zakladateľ, ktorý vyrába bicykle pre vyšších ľudí už takmer 10 rokov. Medzi zákazníkov firmy patria napríklad aj známi basketbalisti Lebron James a Shaquille O’Neal.

Ako informoval portál Electrek, Elektrická novinka eDirtySixer bude disponovať 36″ kolesami, výkonným motorom Shimano E8000 s 500 Wh batériou. Miesto klasickej reťaze, disponuje bicykel pásovým pohonom z uhlíkových vláken. To zabezpečí, že pohon je tichší a nevyžaduje údržbu ako reťaz.

Bicykel ponúka až 14 rýchlostí a maximálna podpora pedálového asistenta je americký štandard 32 kilometrov za hodinu. Podľa špecifikácie batérie by bicykel mal zvládnuť na jedno nabitie približne 96 kilometrov pri nízkom stupni asistencie.

Zdroj | DirtySixer
Pozrite si

EUNORAU D6 – elektrický cestný bicykel za tisícku

Bicykel je v súčasnosti iba vo fáze prototypu, no keď sa dostane do výroby, k dispozícii budú dva druhy bicykla – cestný a horský bicykel s odpružením.

Pri takomto masívnom modeli neprekvapí ani hmotnosť, ktorá dosahuje 29 kilogramov pri horskom a 27 kilogramov pri cestnom modeli. Na bežnú manipuláciu bicykel nebude zrovna stavaný, no pre vysokých ľudí pôjde o ideálne riešenie, ktoré im umožní pohodlnú jazdu.

Zdroj | DirtySixer

Bicykel eDirtySixer je plánovaný, že vyjde v polovici roku 2023. Presná cena tohto unikátneho elektrického bicykla zatiaľ známa nie je, no podľa odhadov sa môže pohybovať okolo 8 000 dolárov. Napriek tomu, že ide o úzko zameraný typ bicykla, svojich kupcov si určite nájde.