Reklama

Falošný Rogan vyspovedal falošného Steva Jobsa. AI generuje svoj vlastný podcast

Zdroj | Play.ht
Stanislav Vinc
Zdroj | Play.ht
Zdroj | Play.ht

Umelá inteligencia už dnes dokáže skutočne prekvapovať svojou kreativitou. Žiarivým príkladom toho sú umelecké diela a obrázky vytvorené pomocou zrejme najpokročilejšieho obrazového modelu DALL-E 2. Technológia deepfake zas ukazuje aj jej temnú stránku.

Čo by ste si však mysleli, ak by vám niekto pustil údajný nový diel svetoznámeho podcastu The Joe Rogan Experience, v ktorom jeho moderátor vyspovedal bývalého generálneho riaditeľa a spoluzakladateľa spoločnosti Apple, Steva Jobsa? Najprv by ste zrejme so záujmom počúvali a po chvíli si možno uvedomili, že je to nemožné.

Okrem faktu, že populárnejšie osobnosti začali tento podcast navštevovať až niekoľko rokov po Jobsovej smrti, je tiež veľmi nepravdepodobné, že by sa títo dvaja ľudia v podcaste stretli a vítali ako starí známi s náznakom, že dokonca nejde o Jobsovu prvú návštevu. Presne takto však znie prvý diel relácie podcast.ai.

Obsah pokračuje pod reklamou

O nemožný rozhovor Rogana s Jobsom sa postarala dubajská spoločnosť Play.ht, ktorá vyvinula vlastný generátor ľudského hlasu. Na jej webovej stránke si môžete nechať nahovoriť texty rôznymi hlasmi v 142 jazykoch, vrátane slovenčiny.

https://share.transistor.fm/s/22f16c7f

Umelá inteligencia pre vygenerovanie zvukového záznamu potrebuje byť natrénovaná na veľkom objeme dát. Joe Rogan má aktuálne za sebou už takmer dve tisícky epizód, kým Steve Jobs počas svojho života absolvoval stovky rozhovorov a absolvoval desiatky verejných vystúpení.

Rozdielne databázy zvukových záznamov týchto dvoch osôb sa podpísali pod fakt, že Joe Rogan znie vo forme podcastu prirodzenejšie, kým Steve Jobs miestami intonuje skôr akoby šlo o tlačovú konferenciu. Tento fakt sa podpísal aj pod ich repliky, kde falošný Jobs skĺzava k myšlienkam o dizajne, produktoch a konkurencii, kde spomína Adobe, Google či Microsoft.

Falošný Jobs v podcaste parafrázuje myšlienku, ktorú vyhlásil skutočný Jobs v slávnom rozhovore z roku 1995 pre Triumph of the Nerds; „To je problém, ktorý som vždy mal so spoločnosťou Microsoft,“ hovorí falošný Jobs. „V mnohých oblastiach sú to inteligentní ľudia a odviedli dobrú prácu, ale nikdy nemali vkus. Nikdy nemali žiadne estetické cítenie.“

Play.ht plánuje v relácii podcast.ai pokračovať a verejnosť necháva hlasovať o tom, akú epizódu by mali vytvoriť najbližšie. Najviac hlasov má aktuálne na konte „Konverzácia medzi Buddhom a Einsteinom“, „Trump robí rozhovor sám so sebou“ a „Elon Musk robí rozhovor s Nikolom Teslou“.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.