Reklama

Fallout je skutočným fenoménom, toto sú 3 veci, ktoré ste o seriáli netušili

Zdroj | Amazon Prime Video
Michal Sobek
Zdroj | Amazon Prime Video
Zdroj | Amazon Prime Video

Kto v súčasnosti nepočul o mimoriadne úspešnom seriáli Fallout, ten by akoby ani nebol. Svoje meno si prepožičal z videohernej predlohy. Máme za sebou prvú sériu, ktorá bola mimoriadne úspešná.

Aký je teda úspech? Fallout patrí medzi trojicu celkovo najsledovanejších titulov na tejto streamovacej službe. Celkovo patrí k populárnym počinom s tematikou postapokalyptickej krajiny.

Obsah pokračuje pod reklamou

Konkrétne sa dej odohráva 200 rokov po nukleárnej vojne, kde by sme mohli zaradiť aj úspešný seriál The Last of Us z produkcie konkurenčného HBO Max.

Seriál zobrazuje následky jadrovej vojny z roku 2077. Mnoho preživších sa uchýlilo do rádioaktívnych bunkrov známych ako Vaulty. O viac ako 200 rokov neskôr v roku 2296 mladá žena menom Lucy MacLean opúšťa svoj domov vo Vaulte 33, aby sa vydala do zdevastovaného Los Angeles hľadať svojho otca, ktorý bol unesený.

Zdroj | Amazon Prime Video
1.

Masívny nárast hrateľnosti počítačovej série

Ako vieme, tak séria hier Fallout obsahuje viacero dielov. Avšak keď vyšiel seriál, tak bol zaznamenaný nárast záujmu aj o tieto hry. Tak napríklad Fallout 4 mal na hernej platforme Steam 83 000 hráčov súčasne, zatiaľ čo dni predtým hra dosahovala len 18 000 hráčov.

Ešte lepšie je na tom hra Fallout 76, ktorá vytvorila rekord v počte hráčov naraz na Steame od svojho vydania, a to s počtom 39 000 hráčov naraz. Podobný nárast popularity zažili aj hry Fallout Shelter, Fallout 3 a Fallout New Vegas.

2.

Nejde o pokračovanie deja z hier

Výkonný producent Jonathan Nolan povedal, že cieľom vždy bolo vytvoriť originálny príbeh, ktorý sa zmestí na širšiu časovú os Falloutu. Teda nejde o nástupcu hier a zároveň nejde ani o adaptáciu počítačových hier.

Pozrite si

Netflix zaradil akčnú komédiu s Bradom Pittom, ktorú si pozriete aj dvakrát!

Autori chcú vytvoriť príbeh, ktorý zapadá do sveta Falloutu, neporušuje jeho pravidlá, pričom môže odkazovať na veci v hrách, no nie je to opakovanie týchto hier, ale je to niečo jedinečné.

3.

Dočká sa druhej série

Skvelou správou však je, že streamovacia platforma Amazon Prime Video potvrdila aj natočenie minimálne jednej ďalšej série. Je to zrejme aj tým, že seriál je mimoriadne úspešný, veď na portáli Rotten Tomatoes má hodnotenie 94 %.

Zatiaľ však absolútne nevedno, kedy by sa mohla druhá séria Fallout začať natáčať a kedy by ju diváci mohli aj reálne oficiálne vidieť na streamovacej platforme Amazon Prime Video.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.