Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook má už 1,86 miliardy používateľov a ďalej rastie

Facebook má už 1,86 miliardy používateľov a ďalej rastie
Zdroj | Facebook
Marek Hudák
Facebook má už 1,86 miliardy používateľov a ďalej rastie
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Mark Zuckerberg, ktorý založil spolu s Dustinom Moskovitzom, Eduardom Saverinom a Chrisom Hughesom sociálnu internetovú sieť Facebook, má dôvod na radosť. Facebook stále rastie a zarába miliardy.

Počas posledných týždňov bola najväčšia sociálna sieť skloňovaná s bojom proti falošným správam a tiež aj v spojitosti so súdnym procesom vyvolaným spoločnosťou Zenimax.

Pozrite si

Instant Games – hrajte sa aj vo Facebook Messengeri

Zdroj | www.facebook.com

Tento súdny spor nakoniec prehrala a navyše musí zaplatiť 500 miliónov dolárov (Zenimax požadoval 4 miliardy). Oculus, vlastnený Facebookom, podľa najnovších správ plánuje odvolanie.

Avšak ani to nepokazilo úspešné ukončenie minulého roka, čoho dôkazom sú aj finančné výsledky za posledné tri mesiace.

Celkový príjem za posledný štvrťrok minulého roka predstavoval 8,8 miliardy dolárov (čistý zisk 3,56 miliardy). Nárast bol viditeľný nielen vo finančnej oblasti, ale aj v používateľskej základni.

Za celý kalendárny rok 2016 Facebook zarobil približne 27 miliárd amerických dolárov, čo je nárast o 57% v porovnaní s predošlým rokom.

Za výrazným nárastom môžeme hľadať úspech aplikácií WhatsApp, Messenger, a Instagram, ktoré sú medzi používateľmi čoraz viac obľúbenejšie.

Na populárnu sociálnu sieť sa mesačne prihlasuje už 1,86 miliardy používateľov, pričom 94% prístupov predstavujú prihlásenia z mobilných zariadení.

Denne sa na Facebook pripojí 1,23 miliardy používateľov, pričom opäť väčšina z nich (1,15 miliardy) používa mobilnú webovú stránku či aplikáciu.

Pozrite si

Oculus Rift prichádza do Európy!

Zdroj | Mark Zuckerberg

S vysokým ziskom Facebooku je spojený aj príjem z reklamy, keďže práve inzercia zobrazovaná na smartfónoch, tabletoch či iných mobilných zariadeniach je zodpovedná za 84% všetkých príjmov tejto sociálnej siete.

Mark Zuckerberg ohľadom Oculusu a spomínaného sporu so Zenimaxom neprezradil takmer nič.

Zdroj