Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook začína bojovať s falošným obsahom

Facebook začína bojovať s falošným obsahom
Zdroj | Facebook
Viktor Šmidák
Facebook začína bojovať s falošným obsahom
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Facebook je sociálna sieť, ktorá je medzi nami už niekoľko rokov, no nevyzerá to tak, že je na ústupe. Aj preto sa musí spoločnosť stále snažiť, aby držala krok s dobou. Modrý gigant chce po novom bojovať s falošným obsahom.

Zdroj | Facebook

Poznáte to. Ste na Facebooku, prechádzate svojou časovou osou a zrazu nájdete pútavý článok. Otvoríte ho, no niečo sa vám nezdá. Nakonieč zistíte, že išlo o dezinformáciu.

Pozrite si

Rok 2016 v Google – hľadali sme hokej, Facebook, ako schudnúť a iPhone 7

Minulý mesiac priniesol zakladateľ a CEO Facebooku, Mark Zuckerberg náhľad na to, aké kroky by rád podnikol za účelom zníženia falošného obsahu. Teraz sa začínajú diať prvé zmeny.

Zdroj | Facebook

Odteraz bude pri každom príspevku napravo hore možnosť označiť obsah za hoax. Ak takto učiní dostatočné množstvo ľudí, Facebook posunie link ďalej na overenie.

Pozrite si

Instant Games – hrajte sa aj vo Facebook Messengeri

Ak sa link v databáze IFCN (International Fact-Checking Network), v ktorej je momentálne 43 organizácii, osvedčí ako nepravdivý alebo podozrivý, pri takomto príspevku sa bude zobrazovať i výstraha.

Tá bude ľudí informovať o tom, že odkaz, na ktorý sa chystajú kliknúť nemusí byť pravdivý. Aby sa sociálna sieť vyhol obvineniam z cenzúry, tieto príspevky nebude odstraňovať.

Zdroj | Facebook

Kalifornská spoločnosť sa bude tiež snažiť obmedziť aktivitu spamerov. Tí vytvárajú falošný obsah, za ktorý zaplatia s cieľom jeho rozšírenia do časovej osi väčšieho publika. Facebook tiež hovorí, že bude naďalej bojovať, aby zlepšil kvalitu svojich služieb.

Zdroj