Reklama

Euclidean Lands – bez priestorového myslenia si neškrtnete

Zdroj | kunabi brother GmbH
Stanislav Vinc
Zdroj | kunabi brother GmbH
Zdroj | kunabi brother GmbH

Ak ste sa pri čítaní nadpisu zľakli, že táto hra bude mať niečo spoločné s matematikou a Euklidovými vetami, ste našťastie na omyle. Euclidean Lands je zaujímavá puzzle hra, ktorá si svoju hlavnú hernú mechaniku požičiava z podarenej série GO od vydavateľstva Square Enix.

Euclidean Lands je ťahová puzzle hra, ktorej podstata spočíva v manipulácii s prostredím tak, aby ste sa so svojou postavou dostali k nepriateľom z boku či od chrbta a následne na nich mohli zaútočiť. Cieľom každého levelu je vyčistiť prostredie od nepriateľov. Otáčanie prostredia je z počiatku hry veľmi jednoduché, rýchlo ale narazíte na levely, pri ktorých môžete rýchlo doplatiť na nesprávne otočenie.

V hre je dokopy 40 levelov, čo neznie ako veľký počet. Keďže sa ale ich náročnosť stupňuje, hru zrejme neprebehnete za jeden večer. V leveloch sa postupne objavujú nové prvky ako teleport, smrtiace ostne či pasce na nepriateľov, kvôli ktorým musíte byť obozretnejší, čiže hrať pomalšie.

Čo je ale skutočne nepríjemné, občas vás v postupe zdržiavajú aj chyby v hre. Hra z času na čas padá a niektoré levely obsahujú chyby, kvôli ktorým budete musieť celý level reštartovať.

Pozrite si

Pako Car Chase Simulator – pedál na podlahe a policajti v spätnom zrkadle

Perfektné nie je ani ovládanie. Občas sa stáva, že otočíte nesprávnu časť mapy, pretože hra zle zaregistruje váš dotyk. Tieto nedostatky a chyby kazia dojem z inak vydarenej grafiky a kvalitného dizajnu levelov.

Na druhej strane treba vyzdvihnúť, že hra podporuje režim rozšírenej reality. Nepriateľských vojakov teda môžete zabíjať priamo v priestore pred vami, ak samozrejme vlastníte iPhone 6S, 6S Plus alebo ktorýkoľvek novší iPhone. Bohužiaľ Euclidean Lands nenájdete v obchode Google Play Store a vývojári sa zatiaľ o Android verzii nikde nezmienili, to sa ale vzhľadom na tlak fanúšikov môže v budúcnosti zmeniť.

Pozitívom je tiež fakt, že za 4,99 € dostanete plnohodnotnú hru, ktorá neobsahuje mikrotransakcie či reklamy. Vývojári navyše na hre aktívne pracujú a teoreticky by sme sa v budúcnosti mohli dočkať ďalších levelov. Aj v tejto zostave je ale Euclidian Lands podarená hra, ktorá si zaslúži svoje miesto vo výbere najlepších aplikácií podľa Apple.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.