Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 23.9.2017

Pako Car Chase Simulator – pedál na podlahe a policajti v spätnom zrkadle

Stanislav Vinc

Nie, nadpisom sme nechceli nikoho uraziť. Pako znamená po fínsky útek. Presne o to v tejto hre ide. Vy v aute, pedál na podlahe, kopec policajtov a vy máte len jednu starosť – vydržať čo najdlhšie.

Premisa hry je jednoduchá. Pravou a ľavou stranou obrazovky ovládate smerovanie auta, ktoré ide stále na plný plyn. Nemôžete teda brzdiť a vašou jedinou možnosťou je šmykom spomaliť, aby ste vybrali zatáčku v úzkom priestore na mape. To znie príliš jednoducho, však? Preto vás popri tom naháňajú policajti. Čím dlhšie vydržíte, tým viac ich bude. Vaším cieľom je sa čo najdlhšie vyhýbať prekážkam a policajtom a vytvoriť čo najlepší časový rekord.

Hra ponúka dokopy 19 rôznych lokalít, v ktorých hráte vždy s iným vozidlom. Vyššie popísaná šablóna ale neplatí pre každý level. Niektoré levely sú obohatené o tanky, v iných namiesto úteku pred policajtmi pretekáte na aute či motorke. Letiskový level začínate pešo, pričom nasadnúť môžete do akéhokoľvek vozidla na letisku, vrátane lietadla. Zasadnete aj do mesačného vozidla, pričom vás naháňajú lietajúce taniere, alebo si na ľade vyskúšate utiecť pred policajtmi na rolbe.

Fanúšikovia filmu Mad Max si nemôžu nechať ujsť najnovšie pridaný level s názvom AFTERMATH, v ktorom vás policajti a tanky naháňajú v post-apokalyptickom prostredí. Pri zapnutom režime PAKOCALYPSE sa do toho navyše pridajú aj padajúce meteority.

Ak vám nevyhovuje pohľad z vtačej perspektívy, hra ponúka aj klasický pohľad spoza auta. Jej nastavenie si ale možno na prvý pohľad nevšimnete, je umiestnené nenápadne na vrchu úvodnej obrazovky. Na tomto mieste nájdete aj nastavenia, kde si môžete vypnúť počasie, tiene, upraviť zvuk alebo premaľovať autá.

Každý level má svoj vlastný soundtrack, ktorý je už po chvíli dosť otravný. Predpokladám ale, že tak ako ja, si väčšina mobilných hráčov k dobrej hre púšťa aj vlastnú hudbu, takže sa táto slabina hre dá odpustiť. Hra ale nie je perfektná ani po technickej stránke. Sem-tam sa prepadne snímkovanie a sem-tam sa objaví aj menšia chyba, ktorá ukončí váš útek predčasne. Tieto chyby ale už odstránené zrejme nebudú. Pozornosť vývojárov Tree Men Games sa presunula na druhý diel, ktorý vyšiel na Steame.

Pozrite si

Reigns – Ako dlho udržíte kráľovstvo vo svojich rukách?

Pako Car Chase Simulator je presne ten druh hry, pri ktorom si poviete, že si dáte už len jeden level, aj keď viete, že klamete len sami seba. Celý mechanizmus je naozaj návykový a spolu s množstvom pestrých levelov máte dlhodobú zábavu zaručenú. O to viac, ak presvedčíte ku kúpe hry aj nejakého kamaráta, s ktorým sa budete následne predbiehať, kto urobí lepší rekord.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.