ESET vylepšuje appku Mobile Security pre Android

ESET počas výstavy MWC 2019 vylepšil svoju mobilnú aplikáciu ESET Mobile Security pre Android. Po novom pridáva funkciu Connected Home.


Slovenský ESET opäť v Barcelone nezostal bez povšimnutia. Zaujímavé boli napríklad prednášky na tému bezpečnosti detí, kde pútavou formou komunikoval výhody aplikácie ESET Parental Control pre Android.

Vylepšil však aj svoju aplikáciu, ktorá sa stará o bezpečnosť Android zariadení. ESET Mobile Security pre Android prináša totiž vylepšenie známe z PC verzie, vďaka ktorému si skontrolujete zraniteľné miesta vo vašej sieti.

Vďaka Connected Home vidíte zoznam pripojených zariadení v sieti, dokonca s prehľadnou ikonou typu zariadení ako sú tlačiarne, routre a podobne. Každé zariadenie, ktoré je pripojené k vašej sieti, sa totiž zobrazí v zobrazení akéhosi sonaru. Priamo cez aplikáciu si potom môžete zobraziť podrobné informácie o pripojených zariadeniach.

Aplikácia vás upozorní aj na nové zariadenia pripojené do siete, ale napríklad aj na slabé heslá či zabezpečenie jednotlivých zariadení, napríklad vášho routera. Aplikáciu ESET Mobile Security sme dokonca na výstave ocenili ocenením TECHBOX Best Mobile App MWC 2019.

Novinkou, predstavenou na MWC 2019 v Barcelone je aj nový blog spoločnosti ESET s názvom Android App Watch s cieľom pomôcť používateľom Android zariadení chrániť sa pred rizikovými aplikáciami.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Komentáre k článku