Reklama

ESET Campus je o krôčik bližšie k realizácii, hotový má byť v roku 2026

Juraj Recký

Jedna z najúspešnejších slovenských spoločností, ESET, chce premeniť areál bývalej nemocnice na slovenské Silicon Valley.

Počas apríla 2017 sme vás informovali, že spoločnosť ESET má ambíciu získať areál bývalej Vojenskej nemocnice v Bratislave na vybudovanie ESET Campus. Informácie sme priniesli v článku Takto by mal vyzerať nový kampus ESET! Spoločnosti sa v roku 2017 podarilo areál získať od ministerstva vnútra v opakovanej súťaži. ESET následne začal hľadať odborníkov na realitný development.

Dnes ESET na tlačovej konferencii oznámil, že sa v realizácii projektu ESET Campus posunuli do fázy, v ktorej prebieha ideová architektonická súťaž. IT spoločnosť z prihlásených ateliérov vybrala 10, s ktorými zástupcovia ESETu absolvovali osobné stretnutia. Následne vyberú tri ateliéry, ktoré spracujú ideový návrh urbanisticko-architektonického riešenia.

V skratke to znamená, že pôvodne prezentované vizuály od ateliéru A11 sú už neaktuálne. Poslúžili len pri akvizícii pozemku ako hmotová štúdia. ESET je s návrhom v tomto momente na bode nula. Predbežný plán je mať v roku 2021 hotový master plan a koncept.

Zdroj | ESET

Výstavba by mala začať v roku 2024, areál by mal byť uvedený do prevádzky v roku 2026. Z pôvodných budov areálu nemocnice ESET neplánuje zachovať nič, okrem vojenských bunkrov. Ako ich IT spoločnosť využije je zatiaľ nejasné, ide však o veľmi atraktívne priestory.

ESET Campus má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy a prepojiť ich s technicky zameranými vysokými školami. Popri novom sídle a globálnom vedecko-výskumnom centre ESETu vzniknú v kampuse aj priestory pre inovatívne technologické firmy a inkubátor pre startupy.

Areál pokryje celú paletu rôznych služieb potrebných na plnohodnotnú existenciu v kampuse, vrátane bytových jednotiek alebo vlakovej zasta’vky, ktorú chce integrovať do mestskej hromadnej dopravy Bratislavy. ESET ich projekt odľahčene prirovnal k Silicon Valley.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.