Reklama

Slovenský ESET a Intel spájajú sily, ochranu implementujú priamo do hardvéru PC

Ruky používajúce a ukazujúce na notebook
Zdroj | Unsplash/Mimi Thian
Michal Sobek
Ruky používajúce a ukazujúce na notebook
Zdroj | Unsplash/Mimi Thian
Zdroj | Unsplash/Mimi Thian

Spoločnosť ESET, elita v oblasti antivírusových riešení, v spolupráci s výrobcom čipov – Intelom, predstavuje svoje bezpečnostné riešenia pre koncové zariadenia, ktoré je účinné pre malé a stredné firmy v boji proti ransomvéru.

Ransomvér je typ škodlivého softvéru, ktorý blokuje počítačový systém alebo šifruje zapísané dáta, a následne požaduje od obete výkupné za obnovenie prístupu. Na infikovanom počítači sa zvyčajne zobrazí správa s informáciami o výkupnom, ale po zaplatení je obeti poskytnuté heslo na dešifrovanie dát na počítači.

Zdroj | Unsplash/John Schnobrich
Obsah pokračuje pod reklamou

Konkrétne ide o technológiu Intel Threat Detection Technology (TDT). Táto integrácia predstavuje unikátne viacvrstvové hardvérovo-softvérové riešenie prinášajúce vysokoúčinné zabezpečenie firmám všetkých veľkostí, ktoré používajú bezpečnostný softvér ESET pre koncové zariadenia na počítačoch s platformou Intel.

Využitím technológie Intel TDT získava ESET prístup k modelom strojového učenia trénovaným na telemetrii na úrovni procesora s účelom detekcie ransomvéru. Spoločnosti, ktoré už používajú alebo si zakúpia kompatibilný hardvér Intel, tak majú v kombinácii s bezpečnostnými riešeniami ESET prístup k pokročilej ochrane pred ransomvérom.

Spoločnosti sa najčastejšie obávajú práve ransomvéru, kybernetickej hrozby, ktorá môže mať neblahé finančné, reputačné a prevádzkové dôsledky. Partnerstvo dokáže ponúknuť malým a stredným firmám aj veľkým korporáciám účinné bezpečnostné riešenie, ktoré počítače chráni pred známymi aj novovznikajúcimi hrozbami. Táto kombinovaná predstavuje významný krok vpred v boji proti ransomvéru.

Pozrite si

Dostali ste email o ukradnutí dát? Pozor, môže ísť o nový typ podvodu

Komplexné riešenia spoločnosti ESET proti týmto pokročilým hrozbám urobili na spoločnosť Intel veľký dojem. Spojením pokročilého viacvrstvového bezpečnostného softvéru s platformou Intel vPro 9. generácie v rámci nových procesorov Intel Core 13. generácie, prinášajú spoločnosti ESET a Intel veľmi účinné riešenie.

ESET už 30 rokov pomáha firmám, vládam, distribučným spoločnostiam a spotrebiteľom chrániť sa pred najsofistikovanejšími kybernetickými hrozbami prostredníctvom komplexného balíka pokročilých bezpečnostných riešení.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.