Reklama

Epson EcoTank L6290 - príjemná tanková tlačiareň s ovládaním cez aplikáciu

TECHBOX

Je nenahraditeľným pomocníkom do kancelárie, ale aj do domácnosti. Hovoríme o tlačiarni, ktorá sa hodí do každého prostredia, a tak sme mali možnosť vyskúšať si jednu aj od renomovanej spoločnosti Epson. Model EcoTank L6290 má viacero vychytávok, ktoré stoja za to.

O farebnej tlači sa hádam nemusíme ani baviť, výsadou tohto modelu je farebný ovládací displej s jednoducho a prehľadne navrhnutým prostredím, druhým obrovským plusom je ovládanie cez mobilnú aplikáciu Epson Smart Panel. Ale pekne poporiadku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Balenie je tradične celé zaplnené rôznymi popismi funkcií a lákadlami, prečo práve táto tlačiareň bude vyhovovať presne vašim potrebám. Vo vnútri sa okrem samotnej tlačiarne nachádza ešte napájací kábel, náhradné farebné náplne a návod.

Epson EcoTank L6290 s rozmermi 231 x 347 x 375 mm a hmotnosťou 6,7 kilogramov nie je určite najmenšou atramentovou tlačiarňou na trhu, ale každý milimeter navyše je tu len k väčšej spokojnosti zákazníka. Ale tlačiareň aj tak neslúži na to, aby ste ju každý deň prenášali na iné miesto.

Povrch je kompletne z plastu, pričom ten je čierny a matný s príjemnou textúrou, ale aj napriek tomu sa na ňom objavujú odtlačky prstov a zachytávanie nečistôt. V oblasti dotykového displeja má plast zaujímavú štruktúru, ktorá vedie k menšiemu znečisteniu.

Na prednom paneli, ktorý sa dá, mimochodom, aj natočiť, aby bolo ovládanie ešte pohodlnejšie, sa nachádzajú tri fyzické tlačidlá za zapnutie, návrat do menu a zobrazenie nápovedy. Okrem nich tu máme aj ovládací dotykový LCD displej, cez ktorý môžete ovládať všetky funkcie tlačiarne.

Najskôr bolo potrebné sa prihlásiť na Wi-Fi sieť, čo prebehlo v poriadku, akurát vyťukávanie hesla na takomto malom displeji nie je dvakrát pohodlné, ale našťastie tento úkon vám stačí spraviť iba raz. Na ovládanie tlače som používa najmä mobilnú aplikáciu Epson Smart Panel, ale o nej až neskôr.

Vo svojej podstate ide o multifunkčnú atramentovú tlačiareň, kde plníte jednotlivé farby, ktoré sú v tomto prípade štyri, a to čierna, žltá, magenta a azúrová. Stačí nadvihnúť vrchnú polovicu tlačiarne, odsunúť uzáver a jednoducho nádržku na farbu doplniť. Navyše cez polopriehľadný plast presne vidíte, koľko farby ešte v zásobníku máte.

O tomto tankovom systéme samotná spoločnosť tvrdí, že vám ušetrí až 90 % nákladov na tlač a že vďaka dodávanému atramentu v balení vytlačíte až 14 000 čiernobielych a 5 200 farebných strán. Treba poznamenať, že ani cena náhradných náplní nie je nejako vysoká.

Čo sa týka samotnej tlače, tak tu nemám žiadne výhrady. Ide o farebnú aj čiernobielu tlač, ktorú model Epson EcoTank L6290 zvládne rýchlosťou 33 str./min. v prípade čiernobielej tlače a 20 str./min. v prípade farebnej tlače s rozlíšením tlače 4 800 x 1 200 DPI. To isté platí aj pre skenovanie. To je presné a pomerne rýchle s dostatočnou kvalitou detailov. Samozrejmosťou je funkcia kopírovania, faxu a obojsmernej tlače. Kapacita zásobníka na papier je 250 kusov.

Epson EcoTank L6290 vedie aj v prípade pripojenia. Môžete si zvoliť klasický kábel alebo využiť Wi-Fi pripojenie napríklad k notebooku. Pre mňa je ale najlepším riešením pripojenie k mobilnej aplikácii Epson Smart Panel.

Aplikácia hneď danú tlačiareň našla a pripojenie taktiež prebehlo bez problémov, navyše si môžete vybrať aj medzi dvojicou zobrazení funkcií tlačiarne. Je tu Tlačiť, Skenovať, Zachytenie dokumentu a Kopírovať.

Obsah pokračuje pod reklamou

V prípade tlače je na výber fotografia alebo dokument, kde si viete nastaviť podrobné parametre tlače ako napríklad veľkosť, rozloženie, kvalita tlače, farebne/čiernobielo aj ostrosť.

Skenovanie prebieha taktiež veľmi rýchlo, stačí vložiť daný dokument do skeneru a v aplikácii si vyklikať parametre ako veľkosť dokumentu, typ obrazu, rozlíšenie aj automatické otáčanie. Skrátka všetko, čo v daný moment potrebujete.

Po stlačení grafiky zobrazujúcu samotnú tlačiareň si môžete aj cez aplikáciu pozrieť aktuálny stav farby vo vašich zásobníkoch. Skvelá funkcia! Taktiež tu môžete aktualizovať softvér, vyčistiť tlačovú hlavu a aj rovno kúpiť náhradnú atramentovú náplň. Mobilná aplikácia Epson Smart Panel je skutočne veľmi užitočným pomocníkom a tejto tlačiarni dodáva úplne nový rozmer.

A čo dodať na záver? Tlačiareň Epson EcoTank L6290 nás v redakcii rozhodne presvedčila, že má svoje miesto na trhu. Príjemný kancelársky dizajn sa tu snúbi s multifučnosťou, pričom ovládanie je pohodlné aj cez dotykový displej. Skutočné čaro ale prichádza až s aplikáciou Epson Smart Panel, kde viete rýchlo a efektívne ovládať všetky funkcie spolu s podrobnými parametrami tlače. Epson EcoTank L6290 je takmer ideálnym spoločníkom do domácnosti alebo menšej firmy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.