Reklama

Elon Musk vysvetlil, prečo premenoval Twitter na X

Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Michal Sobek
Zdroj | Steve Nesius/Reuters
Zdroj | Steve Nesius/Reuters

Asi ste zachytili informáciu, že slávny modrý vták je minulosťou, pričom ho nahradilo tajomné písmeno X. Teraz majiteľ tejto platformy, známy miliardár Elon Musk, vysvetlil, prečo sa rozhodol pre tento kontroverzný krok.

Elon Musk, ktorý vlastní spoločnosti ako Tesla alebo SpaceX, vlani v októbri napokon kúpil sociálnu sieť Twitter za sumu 44 miliárd dolárov. Odvtedy sa na platforme udiali viaceré, častokrát aj kontroverzné, zmeny, s ktorými súvisí aj nová identita X.

Obsah pokračuje pod reklamou

Napríklad po príchode prepustil mnoho, aj dlhoročných, zamestnancov, takmer celý manažment a aj moderátorov obsahu, ktorí odstraňovali nenávistný obsah. Dokonca odblokoval účet aj bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Toto nové logo uviedol Musk do sveta v pondelok a hneď sa stalo stredobodom záujmu, pričom mnohí sa pýtali prečo. Podľa slov Elona Muska nad touto zmenou uvažoval už dlhšie, pričom inšpiráciou k zmene mala byť čínska aplikácia WeChat.

Pozrite si

Musk chcel údajne použiť peniaze Tesly na vybudovanie vlastného skleneného domu

Elon Musk v skratke uviedol, že názov Twitter dával zmysel, keď mohli používatelia zverejňovať správy a statusy s dĺžkou maximálne 140 znakov a označil to za podobné štebotaniu vtákov, pretože slovo tweet v preklade znamená práve štebotať alebo pípať.

Teraz keď môžu používatelia zverejňovať správy a statusy s neobmedzenou dĺžkou, tak tento názov stratil podľa Muska zmysel. Uvidíme, aké ďalšie zmeny Musk zavedie a či to nebude viesť k ďalšiemu odlivu používateľov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.