Reklama

Elon Musk najprv kritizoval Twitter, teraz si v ňom zaobstaral 9,2 % podiel

Zdroj | Wikimedia
Stanislav Vinc
Zdroj | Wikimedia
Zdroj | Wikimedia

Kontroverzný miliardár Elon Musk, ktorý stojí aj za spoločnosťami Tesla či SpaceX, sa po kritike sociálnej siete Twitter rozhodol zaobstarať si v nej nemalý podiel. Podľa najnovšej správy v nej nakúpil akcie za 2,89 miliardy dolárov.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu zverejnila dokument, podľa ktorého „Elon R. Musk“ nadobudol 9,2 % podiel v spoločnosti Twitter Inc., na jeho zverejnenie upozornila televízia CNBC. Stalo sa tak krátko po tom, čo Musk kritizoval Twitter za jeho pravidlá týkajúce sa obmedzovania obsahu.

Vzhľadom na to, že Twitter de facto slúži ako verejné námestie, nedodržiavaním zásad slobody prejavu zásadne podkopáva demokraciu“, napísal Musk minulý týždeň v príspevku na sociálnej sieti Twitter. V ďalšom príspevku vyzval jeho sledovateľov na hlasovanie o tom, či sa podľa nich Twitter týchto zásad drží. Až 70,4 % hlasujúcich odpovedalo negatívne.

Musk v minulosti naznačil, že by mal záujem založiť svoju vlastnú sociálnu sieť podobne, ako to nedávno urobil bývalý americký prezident Donald Trump, čomu napovedalo aj minulotýždňové hlasovanie. To však napokon mohlo súvisieť s investičným vstupom do spoločnosti Twitter Inc.

Elon Musk patrí k jedným z najaktívnejších podnikateľov a celebrít na tejto sociálnej sieti, pričom mnoho jeho príspevkov okrem serióznych myšlienok obsahuje aj aktuálne internetové vtipy a narážky na aktuálne dianie.

V minulosti však Twitter spôsobil Muskovi vážne problémy, najviac po tom, čo v roku 2018 zverejnil príspevok o údajnom zabezpečení financovania, vďaka ktorému hodnota akcií spoločnosti Tesla vyrastie až na 420 dolárov za kus. Za tento príspevok musel napokon po návrhu americkej komisie pre cenné papiere zaplatiť pokutu vo výške 20 miliónov dolárov.

Aktualizácia: Po včerajšom oznámení akvizície podielu dnes Elon Musk zverejnil na svojom profile hlasovanie o tom, či by používatelia Twitteru privítali tlačidlo určené pre úpravu publikovaných príspevkov. Tzv. „edit“ tlačidlo žiadajú už celé roky bežní používatelia, aj celebrity a firmy, ktorým sa do príspevkov občas dostanú nepríjemne i vtipné preklepy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.