Reklama

Elon Musk má odvážne plány, budúci rok chce nasadiť až 1 000 robotov

Zdroj | Tesla
Michal Sobek
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

V decembri minulého roka Tesla všetkých zaskočila, keď predstavila druhú generáciu svojho humanoidného robota Optimus. Elon Musk chce ich masívne nasadenie vo svojich závodoch.

Tesla verí, že dokáže rýchlo napredovať v oblasti robotiky vďaka svojej práci s AI na programe samoriadiacich vozidiel a vďaka skúsenostiam v oblasti batérií a elektromotorov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Automobilka uvádza, že Optimus Gen 2 je vybavený rýchlejšími, novo navrhnutými rukami a jeho prsty sú zakončené hmatovými snímačmi.

Elon Musk svojim robotom natoľko verí, že až 1 000 kusov by chcel v budúcom roku nasadiť do svojich tovární na výrobu elektromobilov. Verí, že práve robot Optimus bude najdôležitejším produktom Tesly.

Zároveň predviedol akcionárom Tesly svoj ambiciózny plán, v ktorom bude mať spoločnosť 10x väčšiu hodnotu ako momentálne najhodnotnejšie spoločnosti sveta, kam patrí napríklad Apple alebo NVIDIA.

Musk povedal, že do budúcna chce, aby spoločnosť  vyrábala roboty za približne 10 000 dolárov za jeden kus a predávala ich za sumu okolo 20 000 dolárov, čo by viedlo k zisku až 1 bilióna dolárov.

Nakoniec generálny riaditeľ Elon Musk povedal, že verí, že do roku 2026 bude Optimus softvérovo plne prispôsobiteľný robot.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.