Reklama

Elon Musk avizoval predstavenie Tesla pick-upu na november, žeby konečne?!

Zdroj | electrek.co
Juraj Recký
Zdroj | electrek.co
Zdroj | electrek.co

Pick-up z dielne Tesla chce CEO spoločnosti, Elon Musk, predstaviť v novembri. Zdá sa, že je kľúčové, aby sme nákladiak spoznali ešte tento rok.

Fanúšikovia Tesla mali v kalendároch zaznačený júl 2019 červeným. Spoločnosť Elona Muska totiž mala so všetkou parádou predstaviť prvý Tesla pick-up. Ibaže bolo akosi ticho a nikto nevedel, či sa niečo udeje.

Zdroj | Emre Husmen

Udiať by sa malo. Musk na Twitteri avizoval elektrický nákladiak na november. Zdá sa, že spoločnosť chce svoju ponuku elektrických automobilov rozšíriť o tento typ karosérie ešte tento rok. Ostatne, konkurencia nespí a Ford či Rivian, rozhodne nohu z elektrického pedálu nespúšťajú.

Tesla pick-up je však stále záhadou. Musk o elektrickom nákladiaku, mimochodom tento typ karosérie je na americkom trhu najpopulárnejší, doteraz prezradil len detaily. Celkový obraz je stále hmlistý.

Nákladiak by mal mať akýsi „cyberpunk“ vzhľad, vlečnú kapacitu Fordu F-150, výkon na úrovni základného Porsche 911, dojazd by mal byť medzi 640 až 800 kilometrov a cena by sa mala pohybovať okolo 49 000 amerických dolárov. Musk už dávnejšie avizoval, že väčšina konštrukčných riešení je hotová, no pracuje sa na finálnych detailoch.

Než priekopnícka automobilka aspoň predstaví ich pick-up mali by sme sa dočkať Tesla Y, ktorá je tiež netrpezlivo očakávaná. A podľa dostupných informácií má pred nákladným obrom prednosť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.