Elektromobily Bollinger dostávajú nový dizajn, zamieria s ním už aj do výroby?

ZDROJ | Bollinger Motors

O elektromobiloch značky Bollinger píšeme priebežne už viac ako tri roky a rovnako dlho čakáme na to, kedy sa konečne dostanú do predaja. Tentokrát tu máme malé „déjà vu“, modely B1 a B2 totiž po roku dostávajú opäť nový dizajn.

Elektrický džíp Bollinger B1 a elektrický pick-up Bollinger B2 si len tak ľahko s inou značkou nepomýlite. Ich hranatý dizajn je natoľko jednoduchý, až pôsobí pri konkurencii vo svojej triede skutočne originálne. Najnovšie môžeme vidieť podobu a špecifikácie, akými budú disponovať aj ich produkčné verzie.

Na nových vizualizáciách vám môžu okamžite padnúť do oka nové, viditeľné nity na vonkajšej strane dverí a predných a zadných častiach karosérie. Tie tu nie sú iba na parádu, sú skutočnou súčasťou konštrukcie karosérie, no spoločnosť sa ich rozhodla neskryť zámerne. Zrejme, aby vozidlo pôsobilo trochu „surovejšie“, na rozdiel od Cybertrucku ako skutočný pracovný nástroj.

ZDROJ | Bollinger Motors

Nová pre-produkčná verzia dostala tiež väčší batožinový priestor vpredu aj vzadu, lepšie a kompaktnejšie chladenie komponentov a posunutím B-stĺpika v spojení so „skleníkovou“ konštrukciou aj vizuálne viac priestoru pre pasažierov.

ZDROJ | Bollinger Motors

Spoločnosť sa ešte stále rozhoduje, v akých farbách Bollinger B1 a B2 napokon ponúkne. Istotou by mala byť biela, aj čierna verzia, ktorú sme mali možnosť vidieť už minulý rok. Obe verzie budú dostupné s duálnym pohonom s celkovým výkonom 614 koní a krútiacim momentom 905 Nm.

ZDROJ | Bollinger Motors

Modely sa pri parametroch zhodujú aj so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy či použití batérie s kapacitou 142 kWh, pri ktorej však zatiaľ nepoznáme presný dojazd. Pri nosnej kapacite sú pripravené na 2 359-kilogramový náklad a pri ťažnej kapacite na zhruba 3 400 kilogramov.

Pozrite siMercedes-Benz eSprinter prichádza v novej generácii, aj ako sanitné vozidlo

Aj keď pripravované modely ponúkajú zaujímavé parametre aj dizajn, otázne bude ich uplatnenie kvôli vysokej cene. V základnej verzii budú totiž tieto elektromobily začínať na cene 125-tisíc dolárov. V tejto podobe by už mali zamieriť do výroby, predobjednávky sú už otvorené, zatiaľ pre jej vytvorenie stačí zaplatiť zálohu vo výške 1 000 dolárov.

ZdrojBollinger B1,Bollinger B2

Komentáre k článku