Reklama

Elektrifikáciou prešiel aj Renault Scénic, sľubuje dojazd vyše 600 kilometrov

Zdroj | Renault
Michal Sobek
Zdroj | Renault
Zdroj | Renault

Automobilka Renault pokračuje vo svojej elektrifikácii modelov, pričom tentokrát prišiel na rad obľúbený Scénic. Štýlové SUV pritom ponúka dojazd až na úrovni vyše 600 kilometrov.

Prvý Scénic prišiel na trh ešte v roku 1996, pričom bol vtedy prvým kompaktným MPV. Renault ale aktuálne posúva tento model na úplne novú úroveň, a to ako svoj v podstate druhý elektromobil v ponuke pre bežných ľudí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Model Renault Scénic E-Tech je postavený na platforme CMF-EV. Novinka má rozmery 4,47 x 1,86 x 1,57 m. Napríklad taký rázvor je o 10 centimetrov dlhší ako v prípade modelu Renault Mégane E-Tech. Vychytávkou modelu je inteligentná panoramatická strecha s názvom Solarbay.

Tá sa po segmentoch mení z čiastočne priehľadnej na nepriehľadnú. Ide o technológiu AmpliSky s tekutým kryštálom PDLC. Taktiež znižuje skleníkový efekt v priestore pre cestujúcich a zlepšuje celkový komfort na palube.

Na výber budú dva motory, jeden s výkonom 170 koní a krútiacim momentom 280 Nm, druhý bude mať 220 koní a 300 Nm. Rozdiel bude aj v kapacite batérie, zatiaľ čo nižšia verzia dostane 60 kWh a dojazd na úrovni 420 kilometrov, vyššia verzia ponúkne kapacitu 87 kWh a dojazd až 620 kilometrov.

Renault Scénic E-Tech má multimediálny systém OpenR Link s integrovanými Google službami, teda jeho operačný systém je založený na Androide 12. To znamená viac ako 50 aplikácií, pričom systém sa dá ovládať dotykom aj hlasom.

Zdroj | Renault

Centrálny displej má uhlopriečku 12,3-palca a na palube je prítomná aj umelá inteligencia. Tá dokáže napríklad navrhovať aktiváciu klimatizácie pri nadmernej horúčave alebo v hmle navrhne aktiváciu hmloviek a podobne.

Automobilka rozmýšľala aj nad praktickou stránkou a v interiéri sa nachádzajú odkladacie priestory s objemom spolu 38,7 litrov, pričom priehradka spolujazdca má rovné 4 litre. Skvelo je na tom aj kufor, ktorý má základný objem 545 litrov, po sklopení zadných sedadiel môžete získať dokopy až 1 670 litrov.

Zdroj | Renault

Automobilka Renault zatiaľ neprezradila ceny, za ktoré sa bude model Scénic E-Tech predávať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.