Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektrický unu Scooter mieri do výroby, cenou neprekoná kvalitnejší e-bike

Elektrický unu Scooter mieri do výroby, cenou neprekoná kvalitnejší e-bike
Zdroj | unu
Stanislav Vinc
Elektrický unu Scooter mieri do výroby, cenou neprekoná kvalitnejší e-bike
Zdroj | unu
Zdroj | unu

Berlínska spoločnosť Unu sa pripravuje na spustenie výroby svojho elektrického skútra s prostým názvom unu Scooter. Mestský elektrický skúter prešiel homologizáciou a tak môže začať jeho masová výroba.

Zaujímavých elektrických skútrov a mopedov pribúda na trhu ako húb po daždi. Po elektrickom mopede Ninebot C30 to má na trh namierené aj elektrický skúter unu, ktorý je už síce o niečo drahší, no na rozdiel od čínskeho kolegu začína svoju púť priamo v Európe. Rok po predstavení prešiel homologizáciou a tak berlínska spoločnosť Unu môže začať s jeho ostrou výrobou.

Zdroj | unu

V súčasnosti sa už po berlínskych cestách preháňa 22 elektrických skútrov unu, na ktorých absolvujú zamestnanci v rámci testovania zhruba 100 kilometrov týždenne. Celkovo už s nimi najazdili 22 000 kilometrov.

Pozrite si

Kuberg Ranger – unikátna elektrická motorka do ťažkého terénu

Súčasťou testovacej flotily sú všetky tri motorové verzie s výkonom 2, 3 a 4 kW, ktoré využívajú elektromotory od spoločnosti Bosch. Najslabšia 2 kW verzia začína na spomínanej cene 2 799 €, pričom bude dostupná iba v modrej a červenej farbe.

Zdroj | unu

Stredná verzia bude v predaji za 3 299 € a najvyššia 4 kW verzia za 3 899 €. Vyššie verzie budú ponúkané už aj v ďalších farbách. Trojica výkonnostných si však podelí rovnakú maximálnu rýchlosť – 45 kilometrov za hodinu.

Pozrite si

Elektromobily sú drahšie, no aj tak stoja menej ako „klasika“

Na jedno nabitie prejde unu Scooter zhruba 50 kilometrov, ktoré by ste mali podľa spoločnosti bežnou jazdou po meste minúť priemerne v priebehu troch dní. Ak by ste sa chystali na dlhšie trasy či intenzívnejšie dni v meste, unu Scooter dokáže obsiahnuť aj sekundárnu batériu, ktorá skútru dodá ďalších 50 kilometrov k dobru.

Zdroj | unu

Batériu zo skútra je možné vybrať a cez noc v priebehu siedmych hodín nabiť v dokovacej stanici. Pri každodennom využívaní by mala poskytovať zhruba 7 až 10-ročnú životnosť. Stav nabitia batérie, ako aj polohu skútra, zamknutie či zdieľanie prístupu s ďalšími osobami je možné kontrolovať cez mobilnú aplikáciu.

Zdroj | unu

Unu už dnes láka na predpredaj skútra rôznymi bonusmi v podobe 100-eurovej zľavy, bezplatnej helmy či ďalšieho roku záruky navyše, no samotný unu Scooter ešte nemá konkrétny dátum vydania a nemecká spoločnosť priznáva, že ho v tejto chvíli nedokáže špecifikovať.

Zdroj