Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektrický crossover Aiways U6ion má za sebou virtuálnu premiéru

Elektrický crossover Aiways U6ion má za sebou virtuálnu premiéru
Zdroj | Aiways
Stanislav Vinc
Elektrický crossover Aiways U6ion má za sebou virtuálnu premiéru
Zdroj | Aiways
Zdroj | Aiways

Čínska automobilka Aiways predstavila nový koncept plne elektrického crossoveru s názvom U6ion. Kvôli koronavírusu si však odbil iba virtuálnu premiéru v podobe živého vysielania.

https://youtu.be/mC2g7IQE61I

Ženevský autosalón bol spolu s ďalšími európskymi výstavami a konferenciami tento rok kvôli koronavírusu zrušený. Čínska začínajúca automobilka Airways Aiways preto predstavila svoj nový model U6, resp. U6ion aspoň virtuálne. Postavený je podobne ako model U5 na platforme MAS, v dizajne je však o niečo odvážnejší.

Zdroj | Aiways

Nový Aiways U6ion sa dizajnom mierne povznáša na Lamborghini Urus, na rozdiel od neho však hneď na prvý pohľad zaujme netradičným zadným krídlom, ako aj strechou takmer kompletne pokrytou sklom. Aj napriek tomu, že ide o väčší crossover, vďaka viacerým športovým krivkám dosahuje koeficient aerodynamického odporu iba na úrovni 0,27.

Zdroj | Aiways

Pri návrhu interiéru išla spoločnosť Aiways ešte ďalej a tak trochu si brala príklad aj z vesmírnych lodí sci-fi filmov. Malý 7“ displej pre vodiča a ani 14,6“ displej infotainment systému až tak neprekvapia. Nezvyčajná je skôr páka pre prepínanie jazdných režimov, ktorá by akoby vypadla z kokpitu lietadla. Posádka bude môcť ovládať viaceré prvky vozidla aj hlasom.

Zdroj | Aiways

Do dverí umiestnila automobilka dáždniky, zatiaľ čo v kufri nájdeme špeciálne úložisko pre elektrickú kolobežku, samozrejme aj s miestom pre jej nabitie. Ak už hovoríme o nabíjaní, konkrétne parametre nového konceptu zatiaľ ešte vôbec nepoznáme. Z konceptu by sa však mal stať najneskôr budúci rok produkčný model, preto je jeho bližšie predstavenie len otázkou času.

Zdroj