Reklama

Elektrické M-ko "prekoná všetko, čo ste kedy videli", tvrdí šéf divízie BMW

Zdroj | BMW
Stanislav Vinc
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Automobilka BMW zostáva aj naďalej verná spaľovacím a dokonca aj naftovým motorom, ktoré sú v portfóliu iných automobiliek na ústupe. Popri tom však vyvíja aj plne elektrické modely, spomedzi ktorých bude špičkou nielen v rámci portfólia, ale údajne celého trhu, nové M-ko.

Športový elektromobil má podľa generálneho riaditeľa športovej divízie BMW M GmbH, Frank van Meel prekonať všetky doposiaľ vydané elektromobily na trhu.

Zdroj | BMW
Obsah pokračuje pod reklamou

Debutový plne elektrický model zo športovej série M, bude postavený na pripravovanom sedane Neue Klasse, s ktorým bude zdieľať siluetu a platformu. Do nej bude mať ale integrované štyri elektromotory s výkonom 1 341 koní, alebo inak povedané 1 MW. Jednať sa tak má o model s doposiaľ najrýchlejšou akceleráciou v histórii automobilky.

Máme motor S68, ktorý nastavil latku, máme motor S58, ktorý nastavil latku. Teraz budeme mať vlastný e-motor, ktorý nastaví novú latku„, uviedol Frank van Meel.

Zdroj | BMW

Výkon elektromobilu by mal byť dychberúci, no podľa šéfia športovej divízie zároveň „neutrálny, lineárny a predvídateľný“. Automobilka podľa jeho slov vyvíja systém riadenia štyroch botorov, ktorý by súčasne s nimi vedel riadiť aj samotný podvozok.

V štádiu zvažovania je aj variant s dvomi elektromotormi na zadnej náprave, ktorý by bol o niečo ľahší a samozrejme aj cenovo dostupnejší. Akú cenu a ďalšie parametre ale BMW novému športovému elektromobilu nasadí, sa tak skoro nedozvieme. Model by mal totiž na trhu debutovať najskôr v roku 2026, realistickejšie skôr až v roku 2027.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.