Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elektrické kolobežky aj bicykle majú naďalej v New Yorku stopku

Elektrické kolobežky aj bicykle majú naďalej v New Yorku stopku
Zdroj | uber / lime
Michal Spiegel
Elektrické kolobežky aj bicykle majú naďalej v New Yorku stopku
Zdroj | uber / lime
Zdroj | uber / lime

Problémy s elektrickými kolobežkami zažívajú mestá po celom svete. Výnimkou nie je ani New York, v ktorom pokračuje zákaz pre elektrické kolobežky a elektrické bicykle.

Tento zákaz pokračuje vďaka guvernérovi štátu New York, Andrew Cuomovi. Ten vetoval zákon, ktorý by umožnil legálne používať tieto populárne dopravné prostriedky.

Zdroj | Lime
Pozrite si

Dragonfly ponúka kolobežku, s ktorou sa do práce dostanete rýchlejšie ako autom

Napriek tomuto kroku, je guvernér Cuomo jeden z obhajcov alternatívnych foriem dopravy a z New Yorku chce urobiť lídra v tejto oblasti.

Jedným z dôvodov predĺženia zákazu bolo, že súčasná legislatíva nezahrňuje povinnú ochrannú helmu. Zákon o zákaze elektrických kolobežiek a bicyklov platí v štáte od júna tohto roku.

V prípade, že by zákon prešiel, jednotlivé mestá by si mohli regulovať používanie elektrických kolobežiek a bicyklov a vytvoriť si vlastné pravidlá. Takto ostáva tento spôsob presúvania plošne zakázaný pre celý štát New York.

Zdroj | Bird

Podľa článku portálu The Verge, využíva elektrické bicykle množstvo kuriérov a donáškových služieb napriek tomu, že jazdia v podstate ilegálne a môže im za jazdu na elektrickom bicykli hroziť pokuta až do výšky 500 dolárov či prípadne odobratie bicyklu.

Firmy ako Bird či Lime, ktoré si z elektrických kolobežiek urobili celosvetový biznis tak majú v štáte New York aj v meste New York City smolu.

Zdroj | Lime
Pozrite si

Slovensko nie je jedinou krajinou, kde sa ničia zdieľané bicykle a kolobežky

Napriek tomu, že mnohí jazdu na elektrických kolobežkách a bicykloch kritizujú, ide o rýchly, lacný a hlavne ekologický spôsob dopravy, ktorý pomáha odľahčiť dopravnú situáciu v meste.

Pokiaľ je dostatočne vybudovaná infraštruktúra, nemala by byť forma takejto dopravy problematická. K problémom dochádza, keď sú cyklisti či jazdci na kolobežkách z dôvodu nebezpečia na ceste nútení prejsť na preplnené chodníky.

Zdroj