Reklama

E-kolobežka Apollo Go láka na dvojité odpruženie aj dvojicu motorov

Zdroj | Apollo Scooters
Michal Sobek
Zdroj | Apollo Scooters
Zdroj | Apollo Scooters

Spoločnosť Apollo Scooters predstavila nový model e-kolobežky s názvom Go. Okrem futuristického dizajn prináša aj dvojicu motorov a napriek zaujímavej výbave aj atraktívnu cenovku.

Táto e-kolobežka má pritom hmotnosť necelých 21 kilogramov s maximálnou nosnosťou do 120 kilogramov. Apollo pridalo aj certifikáciu IP66 proti vode a prachu. Vpredu aj vzadu sú bezdušové samoopravovacie pneumatiky s priemerom 9 palcov a nechýba ani dvojité odpruženie.

Obsah pokračuje pod reklamou

O výkon sa stará dvojica jednotiek, každá s 350 W, takže dokopy máte k dispozícii až 700 W, pričom maximálna rýchlosť je až 45 km/h. E-kolobežka tak zvláda kopce až do 25-percentného stúpania. Na výber sú aj tri jazdné režimy, a to Eco (15 km/h), Normal (30 km/h) a Sport (45 km/h).

Kapacita vstavanej batérie sa potom zastavila na hodnote 540 Wh, čo znamená, že reálny dojazd by sa mal pohybovať niekde medzi 30 až 50 kilometrami, avšak pri optimálnych podmienkach a režime Eco je možné dosiahnuť dojazd až 70 kilometrov. Plné nabitie potrvá necelých 8 hodín.

Zdroj | Apollo Scooters

Na riadidlách sa nachádza praktický displej, ktorý je schopný ukazovať tie najpodstatnejšie parametre vrátane aktuálnej rýchlosti a hodnoty dojazdu. Rýchle zastavenie má na starosti kombinácia bubnových bŕzd a brzdenie motormi. Vo výbave nechýba ani predné a zadné LED osvetlenie.

Ani cena za takúto e-kolobežku nie je nastavená obzvlášť vysoko. Aktuálna cena na predobjednávky, ktoré začnú 20. februára, je 1 199 dolárov, neskôr cena o 100 dolárov stúpne.

Zdroj | Apollo Scooters
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.