Reklama

E-bike vhodný pre seniorov? Áno, aj taký už existuje

Zdroj | Sixthreezero
Michal Sobek
Zdroj | Sixthreezero
Zdroj | Sixthreezero

Trh s e-bikami neustále rastie, pomaly sa otepľuje, takže čoskoro príde opäť ich čas. Výrobcovia rozhodne nespia tiež, najnovším príkladom je model Sixthreezero Two Front, ktorý je nezvyčajný hneď na prvý pohľad.

Konkrétne ide o to, že vpredu nemá jedno koleso, ale rovno dve, takže dá sa povedať, že ide v podstate o elektrickú trojkolku. To znamená, že v zákrutách bude stabilnejšia, čo vedie k pohodlnejšej jazde.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dokonca inžinieri zo spoločnosti Sixthreezero urobili to, aby sa trojkolka v zákrutách skutočne mierne nakláňala, takže je ešte stabilnejšia, pretože sa v zákrutách správa skôr ako e-bike než ako trojkolka.

Celá konštrukcia je zo zliatiny hliníka a jej maximálna nosnosť je až takmer 160 kilogramov. Predné kolesá majú v priemere 16 palcov, to zadné má rovných 20 palcov. Konštrukcia sa dá kvôli lepšej preprave dokonca aj zložiť.

Pozrite si

Tuk-tuk je už minulosťou? Tento elektrický model dokazuje, že ani náhodou

Na zadnom kolese je pripojený elektromotor s výkonom 750 W s maximálnou rýchlosťou na úrovni 25 km/h. Môžete buď klasicky pedálovať alebo na riadidlách je aj páčka akcelerácie. K tomu sa pridáva aj 7-stupňový prevodový systém Shimano. Samotná batéria disponuje kapacitou rovných 500 Wh, čo by podľa slov výrobcu malo stačiť na prejdenie 64 kilometrov.

Tento model má okrem iného aj LED svetlo vpredu aj vzadu. Na riadidlách je upevnený displej s pomerne hrubými rámčekmi okolo, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť, stav batérie aj dojazd. K dispozícii je aj mobilná aplikácia pre operačné systémy Android a iOS.

Zdroj | Sixthreezero

Model Sixthreezero Two Front sa dá aktuálne predobjednať na stránke výrobcu v jedinej čiernej farbe za atraktívnu cenovku 1 999 dolárov, pričom doručenie výrobca odhaduje okolo polovice februára tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.