Reklama

E-bike v štýle mopedu s prvkami poriadnej motorky? To je Scorpion X2

Zdroj | Juiced Bikes
Michal Sobek
Zdroj | Juiced Bikes
Zdroj | Juiced Bikes

Kalifornská spoločnosť Jucied bike, sídliaca v San Diegu, má v portfóliu nový prírastok s názvom Scorpion X2. Ide o elektrické dvojkolesové vozidlo v štýle mopedu s jasnou inšpiráciou zo sveta motocyklov.

Je tu mohutné sedadlo s integrovaným úložným priestorom, pomerne hrubé terénne pneumatiky, ktoré by ale mali hladko žehliť nerovnosti, poriadne LED svetlo vpredu aj vzadu, pričom batéria je umiestnená v spodnej časti rámu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Celková hmotnosť aj s batériou je 48 kilogramov, čo nie je práve najmenej a hmotnosť jazdca je potom maximálne 136 kilogramov. Nechýba ani certifikácia IP65 proti vode a prachu. Do mesta je to veľmi príjemný spoločník, ktorý sa nezľakne ani horšieho počasia.

O výkon sa stará motor s maximálnym výkonom 1 000 W, teda nebude mu vadiť ani strmší kopec. Už spomínaná batéria disponuje kapacitou 15 Ah, čo by podľa slov výrobcu malo stačiť na dojazd zhruba 88 kilometrov.

Zdroj | Juiced Bikes

Dobrou správou je, že Juiced bike nezabudol ani na ľudí, ktorí sa spoliehajú na svoje e-biky aj z praktických dôvodov. Sú to napríklad aj celokryté blatníky navrhnuté tak, aby ste v čistote došli či už do školy alebo práce.

Pokiaľ ide o ceny a dostupnosť, spoločnosť Juiced Bikes otvorila predobjednávky na nový model Scorpion X2 za cenu 1 499 dolárov. Očakáva sa, že dodávky začnú niekedy koncom septembra. Dostupný bude v modrej, červenej a čiernej farbe.

Pozrite si

Honda MotoCompo je späť! Benzín vymenila za batérie

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.