Reklama

E-bike s dojazdom 340 km? Skvelé, ale do bytu ho zrejme nezmestíte

Zdroj | Addmotor
Michal Sobek
Zdroj | Addmotor
Zdroj | Addmotor

Výrobca bicyklov, spoločnosť Addmotor, predstavila nový model do svojho bohatého portfólia. E-bike Graoopro má úžasný dojazd, no je to na úkor jeho veľkosti. Toto je skôr riešenie určené do garáže.

E-bike má maximálne zaťaženie jazdcom do 136 kilogramov, ako aj dodatočnú hmotnosť zadného nosiča do 68 kg. Vpredu je nasadená 80-milimetrová hydraulická vidlica, ktorá by mala aspoň čiastočne žehliť nerovnosti, k tomu sa pridávajú aj 24-palcové kolesá.

Zdroj | Addmotor
Obsah pokračuje pod reklamou

Addmotor Graoopro je vybavený systémom osvetlenia EB2.0 LED, ktoré výrobca využíva aj pri svojich ostatných modeloch. Tento systém zahŕňa predné a zadné LED diódy, ako aj smerovky v kryte zadného svetla.

Novinka má 750-wattový motor dimenzovaný na výkon až 1 000 W. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 32 km/h. Taktiež tu nájdeme sedem úrovní pedálového asistenta a 36 bodov snímania krútiaceho momentu.

Zdroj | Addmotor

Ako ste už z dizajnu spoznali, ide o nákladný e-bike s dvoma batériovými slotmi, čo znamená, že každý slot podporuje batériu so štedrou kapacitou 960 Wh. Ak sa teda pozrieme na hodnotu dojazdu, s oboma batériami je to úžasných 340 kilometrov, čím prekonáva aj niektoré elektromobily.

Verzia s jednou batériou sa bude predávať za 1 999 dolárov a disponuje dojazdom 170 km. Verzia s dvoma batériami je výrazne drahšia, stojí 2 698 dolárov, ale ponúka zmieňovaný dojazd na úrovni 340 kilometrov. E-bike je teraz dostupný na predobjednávku v štyroch rôznych farebných prevedeniach.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.