Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dyson Pure Hot + Cool, klimatizácia a čistička vzduchu v jednom

Dyson Pure Hot + Cool, klimatizácia a čistička vzduchu v jednom
Zdroj | Dyson
Richard Pliešovský
Dyson Pure Hot + Cool, klimatizácia a čistička vzduchu v jednom
Zdroj | Dyson
Zdroj | Dyson

Známa anglická firma Dyson predstavila novú verziu čističky vzduchu Dyson Pure Hot + Cool. Ide o upgrade ich obľúbeného modelu, ktorý ponúka používateľom okrem filtrovania vzduchu aj jeho ohrev resp. chladenie.

Zdroj | Dyson

Technologickú firmu Dyson založil v roku 1991 James Dyson. Spoločnosť navrhuje a vyrába domáce spotrebiče – vysávače, sušiče rúk, ventilátory, ohrievače, fény. Firma bude onedlho vyrábať aj elektrické automobily, plánuje investovať 2 miliardy libier a chce vyvinúť až tri modely elektromobilov. V tomto roku mala táto zaujímavá spoločnosť celosvetovo 12 tisíc zamestnancov.

Zdroj | Dyson
Pozrite si

Dyson Pure Cool – ventilátor, ktorý zároveň čistí vzduch

Populárne riešenie All in One našlo uplatnenie aj v takom triviálnom domácom spotrebiči, ako je teplovzdušný ventilátor. I keď v prípade Dysonu ide o naozaj sofistikované zariadenie.

Keďže znečistenie stúpa, musí sa to riešiť pomocou technológií. Začínali sme s priemyselnými vysávačmi, ktoré zachytávali nečistoty na podlahách a povrchoch. Teraz sme sa obrátili na tie, ktoré sú vo vzduchu.

James Dyson

Zdroj | Dyson

Dyson používa lasery, ale aj snímače monitorujúce vlhkosť a teplotu na meranie a identifikáciu častíc, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Sklenený filter HEPA Dyson 360° odstraňuje až 99,97 % častíc do veľkosti 0,3 mikrónov. To znamená, že zachytí až 100-krát menšie častice ako je hrúbka ľudského vlasu. Filter HEPA je navrhnutý tak, aby cez neho prešiel znečistený vzduch zo všetkých strán. Aktívna grafitová vrstva zachytí peľ, plyny, vrátane pachov, výparov z domácnosti i benzén a formaldehyd.

Pozrite si

Zaplavia nás autá od Dysonu, výrobcu vysávačov?

Zdroj | Dyson

Filtre sa nachádzajú vo valcovej základni. Ovál nad ňou zabezpečuje prúdenie vzduchu pomocou technológie Dyson Air Multiplier. Môže sa hýbať a meniť smer spätného prúdenia tak, aby nefúkal vzduch spredu, ale z bokov. Air Multiplier je naozaj výkonná technológia, dokáže prefiltrovať viac ako 290 litrov čistého vzduchu za sekundu.

Zdroj | Dyson

V režime vykurovania si môže používateľ regulovať teplotu priamo na zariadení, alebo pomocou aplikácie Dyson Link v smartfóne. Appka je k dispozícii pre obe platformy. Na rozdiel od ohrievacích ventilátorov Dyson Hot, ventilátor v Pure Hot + Cool sa nevypne, keď dosiahne nastavenú teplotu, pretože nasáva a čistí vzduch, akurát sa odpoja vykurovacie články.

Zdroj | Dyson

Chladenie má dva režimy prúdenia vzduchu, ktoré zabezpečujú oddelené otvory vpredu a na zadnej časti. Mechanizmus ventilu natáča otočnú prepážku tak, aby sa mohol zmeniť smer prúdenia vzduchu.

Zdroj | Dyson

Inteligentný termostat monitoruje prostredie a vytvára prúdenie teplého vzduchu tak, aby sa udržiavala stála zvolená teplota. Modernizované vzduchové kanály znížili hluk ventilátora až o 75 % oproti predchádzajúcej generácii.

Zdroj | Dyson

Istotne tušíte, že Dyson Pure Hot + Cool nie je dvadsaťeurový teplovzdušný ventilátor zo supermarketu. K špičkovému zariadeniu patrí aj zodpovedajúca cena, ktorá je v tomto prípade 649,99 dolárov. Za tú cenu aspoň poteší ponuka troch farebných variant black/nickel, white/silver alebo iron/blue.

Zdroj | Dyson
Zdroj