Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dva displeje a stylus? To je Lenovo ThinkBook Plus Gen 3

Dva displeje a stylus? To je Lenovo ThinkBook Plus Gen 3
Zdroj | Lenovo
TECHBOX
Dva displeje a stylus? To je Lenovo ThinkBook Plus Gen 3
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Spoločnosť Lenovo sa jednoznačne nebojí výziev a servíruje nám čoraz zaujímavejšie produkty, ktoré sa vymykajú konceptu bežného notebooku. Vedeli by ste si predstaviť na klávesnici druhý sekundárny displej orientovaný na výšku pre ešte lepšiu produktivitu? O tom presne je horúca novinka ThinkBook Plus Gen 3.

Tento pracovný nástroj je vyvedený v minimalistickom dizajne vo farbe Storm Grey z kvalitného hliníka, ktorý pôsobí nielen prémiovo, ale je nápomocný aj pri odvádzaní prebytočného tepla a vyniká aj svojou odolnosťou. Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 má síce 17,3-palcový displej, ale vďaka tomu, že zaberá až 90 % prednej plochy, tak sa notebook zdá pocitovo menší. Jeho hmotnosť sa zastavila pod hranicou 2 kg a aj maximálna hrúbka 17,9 mm sa skryje pod elegantným dizajnom notebooku.

Zdroj | Lenovo

Čo sa týka zabezpečenia, tak výrobca do zapínacieho tlačidla Smart Power integroval aj čítačku odtlačkov prstov. Infračervená Full HD webkamera má už pre Lenovo typickú fyzickú krytku, a tak sa nemusíte obávať, že by vás niekto potajme špehoval. Klávesnica je už rokmi overený štandard, ale ani tu sa nezabudlo na podsvietenie a Touchpad Click Pad má sklenený povrch, takže prst bude po ňom kĺzať jedna radosť.

Ak sme už spomenuli displej, tak ide o 17,3-palcový panel s 3K rozlíšením (3 072 x 1 440 pixelov), jasom 400 nitov, pomerom strán 21:10 a najviac zaujme 120-hertzová obnovovacia frekvencia, takže všetko na tomto paneli bude maximálne plynulé. Ako čerešničku na torte Lenovo pridalo aj certifikáciu pre Dolby Vision a Low Blue Light s TÜV Rheinland EyeSafe, takže displej produkuje menej škodlivého modrého svetla.

Zdroj | Lenovo

Tento displej však nie je jediný. Sekunduje mu ešte 8-palcový na výšku orientovaný zobrazovací panel (800 x 1 280 pixelov), ktorý sa nachádza na mieste numerickej klávesnice a tiahne sa až k dolnému okraju notebooku. Lenovo nenechalo nič na náhodu a druhý displej sa efektívne využíva pre rôzne scenáre, napríklad si tam môžete dať panel nástrojov, aby ste mohli využiť hlavný displej na maximum, písať si poznámky, upravovať fotografie alebo si spustiť kalkulačku. Navyše sekundárny displej podporuje skratky do aplikácií a widgety. Aby sa na tomto displeji pracovalo ešte lepšie, tak Lenovo do tela notebooku zakomponovalo aj dotykové pero Lenovo Integrated Pen.

Zdroj | Lenovo

Núdza nebude ani o výkon. O ten sa postará 12. generácia procesorov z dielne Intelu, a to až do modelu Core i7. Tomu môže sekundovať až 32 GB RAM typu LPDDR5 a až 2 TB SSD disk. Vďaka grafickej jednotke Intel Iris Xe zvládne Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 aj náročné grafické úkony. Pri výkone to však nekončí. Notebook sa nenechá zahanbiť ani po zvukovej stránke. Dopomáha k tomu dvojica 2-wattových reproduktorov s technológiou Dolby Atmos, ktoré ladila spoločnosť Harman/Kardon.

Zdroj | Lenovo

Stabilné internetové pripojenie zabezpečí najnovší štandard Wi-Fi 6E a o bezdrôtovú technológiu sa postará Bluetooth vo verzii 5.2. Gro konektorov sa nachádza v zadnej časti notebooku. Tam sa usídlila dvojica USB-A konektorov typu 3.1 Gen 2, nájdeme tu aj HDMI a Thunderbolt 4. Na ľavej strane zariadenia našiel svoje miesto kombinovaný audio konektor a USB-C 3.2 Gen 2.

Zdroj | Lenovo

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 je unikátne zariadenie, ktoré v sebe kombinuje klasický notebook s druhým sekundárnym displejom, ktorý dokonale dopĺňa ten hlavný, pre čo maximálnu produktivitu s operačným systémom Windows 11. Zariadenie je dostupné s počiatočnou cenou 1 679 eur s DPH. Viac informácií o ňom sa už dozviete na webovej stránke spoločnosti Lenovo.

Zdroj