Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Druhá generácia slúchadiel Google Pixel Buds už bez káblov

Druhá generácia slúchadiel Google Pixel Buds už bez káblov
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Druhá generácia slúchadiel Google Pixel Buds už bez káblov
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Ideálnym príslušenstvom k novým smartfónom Google Pixel 4 a Pixel 4 XL budú plne bezdrôtové slúchadlá Google Pixel Buds s integrovaným hlasovým ovládaním Google Assistant.

Google sa s novými slúchadlami Google Pixel Buds nesústredí ani tak na hudbu, ale skôr na hlasové ovládanie smartfónu pomocou služby Google Assistant. Tá je súčasťou všetkých produktov od Google a v mnohom dokáže nahradiť dotykové ovládanie, ku ktorému v priemere podľa spoločnosti dochádza až 100-krát denne.

Používatelia môžu jednoducho vysloviť kľúčovú frázu „Hey Google“ a službu Google Assistant požiadať o prehranie konkrétnej piesne, poskytnutie informácií o počasí alebo zapísanie poznámky. Podobne fungujú aj slúchadlá AirPods od Apple, ktoré dokážu reagovať na kľúčovú frázu „Hey Siri“.

Pozrite si

Google Pixelbook Go – zober si ma kdekoľvek

Google Pixel buds ponúknu tvar klasických „štupľových“ slúchadiel, na ktorých si používatelia budú môcť vymeniť gumené násadky podľa veľkosti a tvaru ich uší. Podľa spoločnosti majú slúchadlá vydržať v ušiach aj pri športe. S tým samozrejme súvisí aj ich zvýšená odolnosť voči vode, prachu a potu.

Zdroj | Google

Slúchadlá tohto typu obmedzujú priechodnosť okolitého zvuku a vzduchu do uší už len svojim tvarom. Google však tento dizajn upravilo tak, aby do ucha aj napriek tomu prúdila aspoň časť vzduchu a okolitého hluku. Používatelia tak nebudú mať pocit, že majú zaľahnuté v ušiach a budú počuť aj to, čo sa deje okolo nich.

Funkcia Adaptive Sound sa postará o dynamické nastavenie hlasitosti prehrávaných médií podľa toho, či sa používateľ nachádza v tichom, alebo hlučnom prostredí. Používateľ tak nebude musieť neustále upravovať hlasitosť pri prechode medzi rôznymi prostrediami.

Zdroj | Google

Google Pixel Buds budú vylepšovať zvuk aj v opačnom smere a to pri hovoroch. Dvojica mikrofónov bude schopná smerovať príjem zvuku podľa pohybového senzoru a vibrácií čeľuste, aby zaznamenala iba hlas používatelia a nie okolitý hluk. Poslednou výraznejšou vychytávkou má byť dĺžka dosahu bezdrôtového prenosu. Slúchadlá majú „dosiahnuť“ cez tri miestnosti, alebo až na vzdialenosť futbalového ihriska.

Pozrite si

Inteligentný reproduktor Google Nest Mini dostal niekoľko vylepšení

Nové slúchadlá vydržia na jedno nabitie 5 hodín a v bezdrôtovom obale sa nabijú celkovo na 24 hodín. Kompatibilné budú samozrejme primárne so smartfónmi Google Pixel, ale aj s ostatnými zariadeniami s operačným systémom Android 6.0 alebo novším, ako aj s operačným systémom iOS. Do predaja bohužiaľ zamieria až budúci rok a to za 179 dolárov v bielej, oranžovej, modrej a čiernej farbe.

Zdroj