Reklama

Dron s kamerou do vrecka? Snap predstavil Pixy pre nadšencov Snapchatu

Zdroj | Snap
Michal Sobek
Zdroj | Snap
Zdroj | Snap

Spoločnosť Snap, ktorú môžete poznať najmä vďaka jej sociálnej sieti Snapchat, predstavila svoj prvý vreckový dron s kamerou pre fanúšikovej jej platformy. Cena je pomerne vysoká.

Pozrite si

Markíza spúšťa novú reláciu Hoax mesiaca zameranú na boj s dezinformáciami

Tento vreckový dron bol vyvinutý pre používateľov Snapchatu, ktorí chcú snímať svoje okolie. Je vyrobený z plastu žltej farby a dizajn dopĺňajú oranžové vrtule.

Snap nikde neoznačuje Pixy ako dron, ale tento produkt jednoznačne spadá do tohto segmentu elektroniky. Je navrhnutý tak, aby vzlietol aj pristál na dlani.

https://www.youtube.com/watch?v=ZTV4A8D3rQ0

Pixy nemá žiaden ovládač. Môžete iba pomocou aplikácie Snapchat nastaviť, čo má sledovať. Dron má na svojom tele dve kamery, jedna sa nachádza vpredu a je určená na natáčanie videa.

Druhá kamera smerujúca dole sa používa na udržanie stability a deteguje dlaň ruky, aby bolo pristátie čo najefektívnejšie. Predná kamera natáča 2,7K video, čo nie je úplný zázrak, ale aspoň to nie je HD kvalita.

Zdroj | Snap

Videá sa natáčajú horizontálne a odosielajú sa do aplikácie Snapchat. Tu môžete videá buď vertikálne orezať a zdieľať ich so svojimi priateľmi a sledovateľmi na Snapchate alebo si ich stiahnuť.

Dron má v sebe predinštalovaných niekoľko režimov ako: vznášanie sa, nasledovanie alebo obiehanie. Režim nastavíte na otočnom ovládači na vrchu zariadenia. Daný režim môže vykonávať až 60 sekúnd a potom sa Pixy vráti na dlaň, kde pristane.

Zdroj | Snap

Spoločnosť Snap hovorí, že môžete získať až osem letov na jedno nabitie batérie, ktoré sú odnímateľné. Podľa reálnych skúsenosti novinárov je výdrž odhadovaná na asi len štyri lety.

Pixy má mať iba odolnosť proti vetru druhej úrovne, čo znamená, že rýchlosť vetra nad 11 kilometrov za hodinu bude sťažovať jeho používanie.

Pozrite si

Hlási vám iPhone plnú pamäť? Získajte cenné gigabajty späť

Dron Snap Pixy sa už dá kúpiť na jeho oficiálnej stránke za cenu 229,99 dolárov. Tento základný balík obsahuje samotný dron, puzdro, popruh na prenášanie a jednu batériu.

Iný balík s názvom The Pixy flight pack poskytne ešte o jednu batériu navyše, ale tam je už cena 249,99 dolárov. Samotná batéria sa predáva za 19,99 dolárov a duálna nabíjačka batérií môže byť vaša už za 49,99 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.