Reklama

Drevený gramec? House of Marley má novinku

Zdroj | House of Marley
Richard Pliešovský
Zdroj | House of Marley
Zdroj | House of Marley

Životné prostredie a udržateľnosť je v dnešnej dobe priam nevyhnutnosť. Ale – teraz s podržte, už ste počuli o udržateľnom gramofóne?

Najnovší Bluetooth gramofón House of Marley rozširuje vlastnú sériu udržateľných gramofónov. Na jeho výrobu sa použili starostlivo zvolené materiály, ako bambus, korok, či recyklovateľné sklo.

Gramofón je najnovším počinom iniciatívy Project Marley Global Giving, ktorá vznikla na počesť legendárneho Boba Marleyho, inšpirovala sa jeho vzťahu k prírode a ľuďom. Okrem vytvárania udržateľných audio produktov sa iniciatíva venuje i podpore globálneho zalesňovania a ochrane oceánov cez nadáciu Surfrider Foundation.

Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka má vstavaný prepínateľný phono predzosilňovač spolu s 3,5 mm AUX a RCA výstupmi, môžete ho teda pripojiť nielen priamo k zosilňovaču, ale i k aktívnym reproduktorom. Podpora Bluetooth 5.3 znamená, že môžete bezdrôtovo prehrávať cez bezdrôtové slúchadlá alebo reproduktory. Gramofón podporuje štandardné rýchlosti 45 a 33 otáčok za minútu.

Prvý ekologický model bol Stir it Up z roku 2017, z ktorého vychádza aj súčasná novinka. Tá dostala doteraz najvýznamnejší facelift, k názvu sa pridal dovetok Lux. Gramofón ustúpil od svojich obvyklých strieborných akcentov pre elegantnejšiu, výraznejšiu čiernu farbu, no stále je vyrobený z recyklovaného hliníka. Zostava rameňa a protizávažia boli tiež prepracované, rovnako ako prenoska, ktorá je stále ozdobená zelenými, žltými a červenými rastafariánskymi pruhmi.

Podstavec je vyrobený z bambusu s certifikátom Forest Stewardship Council. Jednou z kľúčových aktualizácií Stir it Up Lux je prechod z hliníkového taniera na prakticky neobmedzene recyklovateľný sklenený tanier, čo by malo výrazne eliminovať rezonancie.

Novinkou pre Stir it Up Lux je obojstranná čierna korková podložka s trojitým dizajnom Zoetrope. Tá sa animuje pohyblivými obrázkami Boba Marleyho a červenej, žltej a zelenej farby, keď je umiestnená pod stroboskopickým svetlom.

Udržateľný gramofón si môžete kúpiť za 399,99 dolárov. V ponuke The House of Marley nájdete aj iné audio zariadenia, napríklad reproduktory, slúchadlá, ale i rôzne príslušenstvo.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.