Reklama

Dokonalý e-bike do mesta? Odvezie vás, dieťa a množstvo nákladu

Zdroj | Tern
Michal Sobek
Zdroj | Tern
Zdroj | Tern

Výrobca Tern sa špecializuje na nákladné e-biky, konkrétne vylepšuje svoj model HSD. E-bike je prispôsobiteľný pre jazdcov všetkých veľkostí, pričom v predaji budú až štyri jeho verzie. Odveziete toho skutočne veľa, čo sa do mesta rozhodne hodí.

Ak sa pozrieme na zaťaženie, tak e-bike Tern HSD Gen 2 má nosnosť zadného nosiča až 181 kilogramov. Bez problémov tam teda zmestíte vaše dieťa a pokojne aj nejaký ten týždňový nákup. Pneumatiky majú ochranu proti prepichnutiu a blatníky s úplným krytím.

Obsah pokračuje pod reklamou

Systém Bosch na tomto e-biku je certifikovaný podľa bezpečnostného štandardu UL 2849, čo zaisťuje, že motor, batéria, displej a nabíjačka boli testované a certifikované na ochranu pred nebezpečenstvom požiaru. Ak by to nestačilo, rám a vidlica boli testované EFBE, aby zaistili spoľahlivú a bezpečnú jazdu počas dňa.

E-bike Tern HSD Gen 2 sa môže pochváliť robustným predným nosičom, ktorý je dostatočne všestranný na to, aby zvládol aj ťažký náklad. Predovšetkým je na zadnom kolese holandský zámok s rovnakým tvarom kľúča ako zámok batérie.

Pod kapotou je e-bike poháňaný motorom Bosch Performance Line, ktorý je integrovaný s nábojom Shimano Nexus INTER-5E a remeňovým pohonom Gates. Najväčšou novinkou je ale inteligentný systém Bosch. Batéria má kapacitu 545 Wh.

Pozrite si

Už aj Cannondale má svoj rodinný e-bike, no potrebujete naň garáž!

Pre USA sú k dispozícii 4 modely, 3 sú trieda 1 (asistencia do 32 km/h) a jeden variant triedy 3 (asistencia do 45 km/h). Všetky motory sú Performance Line/Performance Line Sport, pričom kľúčovými rozdielmi je hnacie ústrojenstvo a displeje Bosch. Modely HSD S00, HSD P5i, HSD P10 majú motor Performance Line s krútiacim momentom 75 Nm, model HSD S11 má športový motor Performance Line Sport s krútiacim momentom taktiež 75 Nm.

K dispozícii sú aj funkcie ako sledovanie GPS, diaľkové uzamykanie a prispôsobiteľný výkon dostupné prostredníctvom aplikácie eBike Flow App. Na riadidlách je osadený bezdrôtový displej Intuvia, ktorý ponúka metriky v reálnom čase. Pomocou aplikácie je možné motor uzamknúť a aj nastaviť alarm proti krádeži.

Zdroj | Tern

Nezabúdajme na vaky od spoločnosti Tern. Sú nielen priestranné, ale aj užívateľsky prívetivé, pretože sa dajú zložiť. S rýchloupínacími prackami, reflexnými prvkami, stabilizačnými popruhmi a 74 litrami úložného priestoru pre pár, takže pojmú viac nákladu ako kufor malého auta.

Cena na americkom trhu je od 4 299 dolárov do 5 499 dolárov, pričom predaj započne niekedy na jeseň tohto roka. Dobrou správou je, že 99 % príslušenstva z HSD Gen 1 je kompatibilných aj s novým modelom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.