Reklama

Dokonalé obočie vďaka rozšírenej realite už nie je sci-fi

Zdroj | L'Oréal
Lissett Pliešovská
Zdroj | L'Oréal
Zdroj | L'Oréal

Umelá inteligencia bude za nás písať eseje, životopisy, zistí, prečo plače naše bábätko a najnovšie aj nám ženám namaľuje dokonalé obočie. Postará sa o to nový aplikátor make-upu od L’Oréal.

Spoločnosť nie je neznámou značkou ani v tech svete a práve na CES pravidelne prináša zaujímavé využitie najmodernejších technológií i v oblasti krásy a starostlivosti o zdravie.

Na veľtrhu CES 2023 v Las Vegas L’Oréal predstavil až dva zaujímavé kozmetické zariadenia. Brow Magic využíva AR na vytvorenie a vykreslenie dokonalého obočia. Hapta je prototyp aplikátora rúžu na pery a je určený pre zdravotne znevýhodnené používateľky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikátor make-upu Brow Magic bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Prinker, ktorá má už v ponuke tlačiareň na dočasné tetovanie. Brow Magic funguje na podobnom systéme. Má 2 400 miniatúrnych trysiek, ktoré dokážu vytlačiť 1 200 bodov na palec. Ide teda o veľmi podobný spôsob, akým sa robí tetovanie. Populárne postupy na obočie napr. mikroblading či mikroshading sú tiež semipermanentné tetovania.

Zdroj | L’Oréal

Na použitie Brow Magicu potrebujete aplikáciu. Cez ňu a fotoaparát si odskenujete svoju tvár a systém vám ponúkne rôzne návrhy obočia. Vybrať si môžete aká bude jeho hrúbka, tvar, zakrivenie a podobne. Appka si poradí aj s rôznymi efektami vrátane spomínaného mikrobladingu a mikroshadingu. Po výbere farby si používateľky prečešú obočie základnou vrstvou, potom prejdú po obočí Brown Magicom a následne nanesú vrchnú vrstvu. Perfektné je, že na rozdiel od semipermanentných tetovaní je možné vzhľad vytvorený Brown Magicom okamžite prerobiť pomocou odstraňovača make-upu.

Hapta, druhá novinka, predstavuje smart aplikátor rúžu. Je určený pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou rúk a paží. Ultra-presný inteligentný aplikátor bol vyvinutý v spolupráci s Verily Life Sciences, tá mimochodom patrí pod Alphabet. Verily Life Sciences vyrába elektronické pomôcky so stabilizačnou technológiou, ktoré pomáhajú ľuďom so zdravotným znevýhodnením ľahšie jesť. L’Oréal použije túto technológiu na make-up.

Prototyp Hapta kombinuje inteligentné gestá a magnetické uchytenie umožňujúce 360-stupňové otáčanie a 180-stupňový ohyb. Používateľky si môžu nastavenia uložiť a využiť ho pre budúce použitie. Hapta dokáže fungovať cez batériu asi hodinu, čo znamená zhruba 10 aplikácií.

Odhaduje sa, že 50 miliónov ľudí na celom svete žije s obmedzenými jemnými motorickými schopnosťami. Vďaka tomu sú niektoré každodenné gestá, ako napríklad nanášanie make-upu, veľmi náročné. Hapta bude veľkým prínosom pre hendikepovaných.

Brow Magic by mal byť uvedený na trh v tomto roku, rovnako ako Hapta. Ten sa však bude predávať pod značkou Lancôme. Ceny spresnené neboli.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.