Reklama

Dočkali sme sa! Renault Megane GrandCoupé je späť, šokuje cenou

Zdroj | Renault
Richard Pliešovský, Lissett Pliešovská
Zdroj | Renault
Zdroj | Renault

Sedan Megane GrandCoupé má dynammické tvary a motoristi ho mali radi. Vďaka popularite modelu sa fabrika Bursa v Turecku rozhodla pokračovať v jeho výrobe.

Renault Megane GrandCoupé je na výber v dvoch výbavách – Evolution a Techno. O pohon sa stará známy benzínový motor 1,3 TCe s výkonom 103 kW (140 k) so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, alebo so 7-stupňovou 2-spojkovou automatickou prevodovkou EDC.

Zdroj | Renault
Obsah pokračuje pod reklamou

Vozidlo dostalo Full LED svetlomety Pure Vision (podľa stupňa výbavy), ktoré dobre osvetlia cestu a nesú svetelný podpis Renaultu v tvare písmena C. V prednej časti dominuje mriežka chladiča, nepriehladnuteľné sú tiež deflektory vzduchu v prednej časti podbehov kolies, starajú sa o vylepšenie aerodynamiky. Kolesá môžu byť od 16″ do 18″.

V kabíne je digitálny prístrojový panel s 10″ uhlopriečkou. Jeho súčasťou je možnosť zobrazenia navigačného systému, ktorý vylepšuje zážitok z jazdy a v mnohých prípadoch môže zlepšiť bezpečnosť jazdy.

Displej systému Easu Link má 9,3“, ponúka všetky funkcie navigácie a infotainmentu, ako i nastavenia Multi-Sense, ktoré motoristovi umožnia prispôsobiť nastavenia sedanu pomocou 4 režimov: Eco, Comfrot, Sport a MySense.

Zdroj | Renault

Silnou zbraňou Renaultu Megane GrandCoupé je jeho kufor. Batožinový priestor má objem 550 litrov (VDA), ktorý patrí medzi najväčšie v segmente C. Maximálna batožinová plocha s dĺžkou 1 783 mm pri sklopenej zadnej lavici príde vhod v mnohých životných situáciách. Dĺžka vozidla je 4 632 mm, šírka 2 058 mm, výška 1 443 mm a rázvor kolies 2 711 mm.

Zdroj | Renault

Megane GrandCoupé je k dispozícii v šiestich farbách karosérie vrátane špeciálneho laku Red Intensity. Cenníková cena štartuje na sume od 18 200 € za verziu Evolution. V základe nájdete napríklad 2-zónovú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru a zadné senzory, varovanie pred prekročením rýchlosti, poloautomatickú parkovaciu brzdu s funkciou auto-hold, 7″ prístrojový štít, 7″ infotainment Easy Link a 16″ oceľové disky. Kombinovaná spotreba je 5,9 až 6,1 l/100 km (WLTP).

Pozrite si

Prvá jazda s výnimočným SUV coupé Renault Rafale

Techno TCe 140 začína na 19 990 €, resp. automat TCe 140 EDC si kúpite od 21 900 €. Výbava má oproti Evolution navyše predné LED svetlomety Pure Vision, predné parkovacie senzory, systém Renault Multi-sense, ambientné osvetlenie interiéru, či 17″ disky kolies z ľahkých zliatin. Automat má kombinovaná spotrebu 6,0 až 6,1 l/100 km (WLTP).

Renault GrandCoupé je k dispozícii od včerajšieho dňa, takže na letnú dovolenku môžete vyraziť s novým autom.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.