Reklama

Do našich končín prichádza nová značka smartfónov. Prevráti trh hore nohami?

Zdroj | NoypiGeeks
Tomáš Šmidák
Zdroj | NoypiGeeks
Zdroj | NoypiGeeks

Na slovenský a český trh prichádza značka TECNO. Tá by chcela priniesť smartfónmi s dobrým pomerom cena výkon, ale aj výkonné modely s množstvom funkcií.

Spoločnosť TECNO nie je vo svete žiadnym nováčikom. Od jej založenia v roku 2006 sa jej podarilo preraziť do 70 krajín sveta a v roku 2008 sa stala najpredávanejšou značkou smartfónov v Afrike. Jej zakladateľom je George Zhu, ktorý pracoval spoločnostiach ako Google, Cisco či ZTE. Ich cieľom je sprístupniť najmodernejšie technológie, čo najväčšej skupine užívateľov. Doteraz pôsobila len na dvoch európskych trhoch a to v Turecku a na Ukrajine. V týchto dňoch ale oficiálne vstupuje aj na náš a susedný český trh.

Zdroj | afe

Značka má celkovo štyri modelové rady: Phantom, Camon, Spart a Pova. Každý z nich je určený pre inú skupinu používateľov a líšia sa výkonom zariadení, funkciami a hlavne cenou. Do našich obchodov sa dostane päť modelov, ktoré reprezentujú radu Spark a Camon. Spark sú smartfóny strednej a nižšej triedy, ktoré sa snažia priniesť veľa muziky za málo peňazí.

Zdroj | TECNO

Ich hlavnými kvalitami by mali byť kvalitné displeje a pokročilé fotoaparáty. Rada Camon, je určená pre tých, ktorí chcú od svojich zariadení trošku viac. Okrem vyššieho výkonu, ponúkajú tieto modely displeje s vyššou obnovovaciou frekvenciou, rýchlejšie nabíjanie či väčšie množstvo funkcií. Poďme si ich teda rozobrať trošku podrobnejšie.

Pozrite si

108 Mpx foťák nie je jedinou vychytávkou v Realme Pro 8

Spark 8

Cena – 122 €

Začneme „vstupnou bránou“ do sveta TECNO, modelom Spark 8. Jeho prednú stranu pokrýva 6,52″ IPS displej s rozlíšením 1600 x 720. Vrchnú časť potom zdobí 8 Mpx predný fotoaparát.

Zdroj | TECNO

Na zadnej strane nájdete dva fotoaparáty. Hlavný snímač s rozlíšením 16 Mpx a 2 Mpx snímač pre AI efekty. Vnútri nájdeme procesor Mediatek Helio P22, a batériu s kapacitou 5 000 mAh. Spark 8 beží na OS Android 11 s nadstavbou HiOS. Kúpiť si ho môžete vo verzií so 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte.

Zdroj | TECNO

 

Spark 8 T

Cena – 143 €

Označenie T, podobne ako pri modeloch OnePlus, označuje vylepšenú verziu základného modelu. V tomto prípade ide o silnejší procesor Mediatek Helio G35, ktorý by mal zvládať aj hranie novších či starších hier. Displej má uhlpriečku 6,6″ a rozlíšenie Full HD+. Vylepšenie dostal aj hlavný snímač, ktorého rozlíšenie stúplo zo 16 na 50 Mpx.

Zdroj | TECNO

Spark 8 Pro

Cena – 163 €

Najvybavenejší model z rady Spark, ktorý sa u nás bude predávať. Prichádza s väčším displejom s uhlopriečkou 6,8″ a na rozdiel od slabšie vybavených modelov, nájdete na jeho zadnej strane modul fotoaparátu s tromi objektívmi. Hlavný 48 Mpx fotoaparát tak doplní 2 Mpx snímač pre AI efekty a ďalší 2 Mpx portrétny snímač. Spark 8 Pro tiež prichádza s Mediatek Helio G85, rýchlym 33 W nabíjaním a väčšou 128 GB pamäťou.

Zdroj | TECNO

 

Pozrite si

POCO F4 GT – vlajkový herný smartfón nielen pre mobilných hráčov

Camon 18

Cena – 184 €

Dostávame sa k drahším a výkonnejším modelom radu Camon. Dostupnejší z nich, Camon 18 prichádza so silnejším procesorom Mediatek Helio G88 a väčšou 6 GB pamäťou RAM. Predný fotoaparát si tiež polepšil a dostal dvojnásobné rozlíšenie 16 Mpx. Pribudla tiež podpora NFC a rýchlejší 90 Hz displej, ktorý má totožnú veľkosť ako v prípade Spark 8 Pro. Zdieľa s ním aj veľkosť vnútornej pamäte, zadné fotoaparáty a kapacitu batérie, ktorá je 5 000 mAh a vie sa nabíjať rýchlosťou 18 W.

Zdroj | TECNO

Camon 18 Premier

Cena – 367 €

Camon 18 Premier uzatvára portfólio značky, ako najdrahší a najvybavenejší model. Medzi jeho prednosti patrí 6.7″ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Oproti ostatným modelom ponúkne najvýkonnejší procesor Helio G96, ktorý by mal bezproblémovo zvládať každodenné aj zložitejšie úkony. K tomu dopomôže aj 8 GB kapacita pamäte RAM.

Zdroj | TECNO

Vylepšenie sa dotklo aj fotoaparátov. Tie sú tri: 64 Mpx hlavný snímač, 12 Mpx ultra širokouhlý a 8 Mpx teleobjektív s 5 násobným optickým priblížením. Ultra širokouhlý snímač prichádza aj s optickou stabilizáciou, pre hladké a ostré videá aj fotografie. Smartfón podporuje aj rýchle párovanie cez NFC. Mierne zamrzí zníženie kapacity batérie oproti ostatným modelom.

Zdroj | TECNO

Tá je v tomto prípade 4 750 mAh. Podobne ako Spark 8 pro však podporuje 33 W rýchlo nabíjanie. K dispozícií bude s 256 GB úložiskom.

Na prelome roka 2022/2023 plánuje značka predstaviť aj ďalšie produkty ako napr. smart hodinky či iné príslušenstvo. Vyššie spomínané smartfóny sú už aktuálne dostupné u vybraných predajcov a operátori by ich mali začať ponúkať v druhej polovici tohto roku.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.