Reklama

108 Mpx foťák nie je jedinou vychytávkou v Realme Pro 8

Zdroj | Realme
Richard Pliešovský
Zdroj | Realme
Zdroj | Realme

Realme predstavil nové smartfóny, ktoré rozšíria čoraz početnejšiu kategóriu strednej triedy. Okrem modelu Realme 8 Pro a o niečo lacnejšieho Realme 8 prichádzajú na trh smarthodinky Realme Watch S Pro a slúchadlá Buds Air 2.

Realme patrí medzi najrýchlejšie rastúcu značku smartfónov na svete. Už teraz je jasné, že Realme 8 Pro si svoje miesto pod slnkom nájde. Ponúka 6,4″ FHD+ Super AMOLED displej s dotykovou frekvenciou do 180 Hz, čo poteší hlavne hráčov. Poháňa ho 8-jadrový čipset Qualcomm Snapdragon 720G vyrobený 8 nm architektúrou spárovaný s 8 GB RAM a 128 GB internou pamäťou.Softvérová nadstavba Realme UI 2.0 beží na OS Android 11.

Zdroj | Realme

Veľkou pýchou Realme 8 Pro je štvoritý fotoaparát. Hlavný snímač (Samsung HM2) má 108 Mpx s rozlíšením 12 000 x 9 000 px a veľkosťou 1/1,52″. Snímač podporuje spojenie 9 pixlov do jedného, vďaka čomu získate kvalitné snímky aj pri horších svetelných podmienkach. Ultraširoký 119˚ objektív má 8 Mpx, nasleduje 2 Mpx makro a 2 Mpx snímač hĺbky.

Pozrite si

Realme GT 5G ponúkne Snapdragon 888 a top-end výbavu za smiešnu cenu

Pri zoomovaní pomáha technológia In-sensor Zoom. Senzor použije získaných 12 Mpx s priblíženým výrezom a vygeneruje obraz. Vďaka menšej veľkosti prebehne tento proces prakticky okamžite, smartfón zhotoví osem takýchto záberov za sebou. Špeciálny algoritmus ich následne spojí, aby finálny obrázok ponúkol vyššiu čistotu.

Zdroj | Realme

Ďalšou veľkou novinkou je časozberný režim nočnej oblohy. Algoritmus zosníma 30 fotografií v priebehu 480 sekúnd a vygeneruje 1-sekundové časozberné video. Svetovú premiéru v smartfónoch si užíva časozberné video v režime Tilt-shift. Ide o efekt, pri ktorom je zaostrená len časť scény, vďaka čomu sa získa dojem, že je snímaný model, alebo miniatúra.

Zdroj | Realme

Fakt, že už aj stredná trieda ponúka super rýchle nabíjanie dokazuje aj Relame 8 Pro. Jeho 50-wattové SuperDart Charge nabije batériu s kapacitou 4 500 mAh z 0 na 100 % za 47 minút. Okrem toho, smartfón zvládne vďaka funkcii Super Power Saving Mode s 5 % batérie 98-minútový hovor, alebo vydrží v pohotovostnom režime 32 hodín. Úplne vybité zariadenie si teda zrejme často „neužijete“.

Zdroj | Realme

Smartfón se dodáva v dvoch farbách – Infinite Blue a Infinite Black. Jeho hmotnosť je príjemných 176 gramov, vďaka hrúbke 8,1 mm sa bude pohodlne držať aj v menších rukách. Realme 8 Pro si môžete kúpiť za 299 eur.

Zdroj | Realme

Realme 8 je lacnejšia verzia Realme 8 Pro. Zatiaľ čo Realme 8 Pro má matný chrbát, Relame 8 ponúka lesklú zadnú stranu. Hlavný fotoaparát má 64 Mpx, nájdete tu však funkciu Tilt-shif, ako aj kreatívne portrétne režimy.

Realme 8 si vďaka 30 W rýchlonabíjaniu nabijete 5 000 mAh batériu na 50 % len 26 minút. K dispozícii je vo verzii 4 GB RAM/64 GB ROM (209 eur), alebo 6/128 GB (229 eur).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.