Reklama

Dnes je Noc múzeí a galérií 2022, kam sa môžete vybrať v okolí? (Mapa)

Stanislav Vinc

Po dvoch rokoch pandemickej prestávky sa slovenské múzeá a galérie opäť pripájajú k celoeurópskej iniciatíve La Nuit européenne des musées, teda k Európskej noci múzeí a galérií. Do ktorých sa môžete dnes večer vybrať vo vašom okolí? Vytvorili sme pre vás interaktívnu mapu zapojených inštitúcií.

Dnes večer od súmraku do polnoci máte možnosť spoznať bohatstvo múzeí a galérií vo vašom okolí, ako aj v približne ďalších tridsiatich európskych krajinách. Pokiaľ ešte nemáte program na dnes večer, na interaktívnej mape nižšie, ktorú sme pre vás vytvorili, môžete nájsť múzeá a galérie vo vašom okolí, ktoré sa pripojili k 18. ročníku La Nuit européenne des musées.

Pokiaľ plánujete navštíviť viacero múzeí a galérií v jeden večer, využiť môžete vstupenku Noci múzeí a galérií 2022, ktorú si za 5 € zakúpite v prvej navštívenej inštitúcii a následne vám platí vo všetkých inštitúciách na celom Slovensku. V predaji však budú aj klasické vstupenky daných múzeí a inštitúcií podľa ich platného cenníka, pričom mnohé budú otvorené aj bezplatne.

Pozrite si

Lucid dorazil do Európy, obzreli sme si jeho elektrický Air za 200-tisíc eur!

Na webovej stránke Noci múzeí a galérií 2022 nájdete aj podrobný program zapojených inštitúcií po celom slovensku. Mnohé z nich si na dnešný deň prichystalo špeciálny program či prehliadku, z ktorých niektoré začínajú ešte počas dňa, takže ich bez problémov stihnete absolvovať aj s deťmi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.