Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

DJI RoboMaster S1 - miniatúrny tank naučí deti programovať zábavnou formou

DJI RoboMaster S1 - miniatúrny tank naučí deti programovať zábavnou formou
Zdroj | DJI
Stanislav Vinc
DJI RoboMaster S1 - miniatúrny tank naučí deti programovať zábavnou formou
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Okrem dronov a akčných kamier spoločnosti DJI nie sú cudzie ani programovateľné roboty. DJI RoboMaster S1 poslúži na zábavu, ako aj na výučbu programovania.

DJI RoboMaster S1 môže pôsobiť ako miniatúrny tank, ktorý vypadol z videohry. Vlastne to ani nie je tak ďaleko od pravdy. Fungovať totiž môže v troch režimoch: Solo, Battle a Lab. Prvý režim Solo slúži na základné ovládanie robota na úrovni bežného RC autíčka, zatiaľ čo režim Battle ponúkne niekoľko herných režimov pre vzájomný boj viacerých robotov S1.

Tretí režim s názvom Lab slúži na vytváranie vlastných programov, ktoré môže RoboMaster S1 vykonávať. Deti môžu začať s jednoduchým programovaním postaveným na ukladaní príkazových blokov do reťazcov, zatiaľ čo pokročilí používatelia môžu vytvárať zložitejšie programy pomocou jazykov Python alebo Scratch 3.0.

Zdroj | DJI

Robot má na sebe celkovo 31 senzorov, vďaka ktorým sa dokáže orientovať v priestore, sledovať gestá ľudí v okolí a zaznamenávať nárazy, resp. zásahy. V režime Battle totiž dokáže S1 zaznamenávať virtuálne zásahy z infračerveného dela, ako aj reálne zásahy z dela, ktoré vystreľuje netoxické gélové guľôčky.

Zdroj | DJI

Celý robot je vyrobený z odolných materiálov, aby zvládol aj prudšie nárazy do prekážok. Za pozornosť stoja aj Mecanum kolesá, vďaka ktorým sa dokáže S1 pohybovať slobodne pohybovať do všetkých strán. Maximálne dosiahne rýchlosť 12 km/h a na jedno nabitie vydrží zhruba 30-35 minút.

Zdroj | DJI

DJI RoboMaster S1 tvorí celkovo 46 súčastí, ktoré si bude musieť každý používateľ poskladať sám. Podľa DJI by malo poskladanie robota trvať zhruba dve hodiny. K dispozícii bude aj mobilná aplikácia RoboMaster, ktorá bude obsahovať lekcie a video-návody pre výuku programovania.

Zdroj | DJI

RoboMaster S1 je už v predaji na vybraných troch za 499 dolárov. Neskôr dorazí do predaja aj takzvaný PlayMore Kit, ktorý bude obsahovať ovládač, dodatočné gélové guľôčky a náhradnú batériu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj