4K akčná kamera s dvojicou displejov? DJI Osmo Action!

ZDROJ | DJI

DJI obohatili portfólio o akčnú kameru DJI Osmo Action. Priamy konkurent GoPro Hero 7 Black má dva displeje, zaujímavú stabilizáciu obrazu a priaznivú cenu.

DJI Osmo Action sa chváli dvoma displejmi. Ten na zadnej strane kamery má 2,25-palca, je plne dotykový a výrobca sľubuje perfektný obraz plný živých farieb. Predný displej má 1,4-palca, tiež je farebný a má slúžiť ako neoceniteľná pomôcka na selfie zábery.

https://www.youtube.com/watch?v=XQVvDSE-YRw

V zariadení od DJI nesmie chýbať ohurujúca stabilizácia obrazu. Akčnej kamere sa ušla novinka RockSteady. Elektronická stabilizácia dokáže pracovať s rozlíšením 4K pri 60 záberoch za sekundu. Výrobca prezradil, že kombinuje EIS s veľmi komplexnými algoritmami.

DJI Osmo Action má 1/2,3″ senzor CMOS, ktorý má 12 Mpx. Kamera dokáže robiť záznam až do 4K pri 60 snímkach za sekundu s 100 Mbit/s bitrate. Alebo sa môžete rozhodnúť pre 4K HDR do 30 snímok za sekundu. Ak milujete spomalené zábery istotne vás poteší možnosť nakrúcať 240 fps pri rozlíšení 1 080p alebo 720p.

K dispozícii je možnosť plne manuálnej alebo poloautomatickej expozície. Čas uzávierky viete nastaviť až na 120 sekúnd, čo je podľa DJI výborné, ak fotíte nočnú oblohu. Nechýba Timelapse, či Hyperlapse, ktorý zaznamenáva obraz do formátu RAW, vďaka čomu máte bohaté možnosti editovania.

Pozrite siV Bratislave otvorili prvú autorizovanú DJI predajňu

Kameru môžete ovládať skrz hlavný displej alebo trojicou hardvérových tlačidiel. Okrem toho, ktorým DJI Osmo Action zapnete, je to QS tlačidlo, ktorým prepínate medzi režimami snímania, obrazovkami, prípadne si naň viete nastaviť vlastnú funkciu. Tlačidlo SnapShot slúži k okamžitému nahrávania v plne automatickom móde. Ak tlačidlo podržíte dlhšie, kameru uspíte alebo prebudíte. V ponuke je tiež ovládanie hlasom, ktoré rozpoznáva 5 príkazov.

Kamera je vodotesná do 11 metrov pod hladinu a zvládne teploty do -10 stupňov Celzia. Rozumie si hardvérovým GoPro príslušenstvom, má vstavanú Wi-Fi, nechýba Bluetooth a ovládať ju môžete pomocou DJI mobilnej aplikácie.

ZDROJ | DJI

V balení okrem samotnej kamery DJI Osmo Action nájdete plochý a zaoblený mount, rýchlo upínací mechanizmus, prirodzene nechýba skrutka a upevňovací rámik. Ďalej je v balení batéria s púzdrom a USB-C kábel.

ZDROJ | DJI

DJI na oficiálnej stránke ponúka kameru za 379 € vrátane poštovného, balného a prípadných ďalších poplatkov. DJI Osmo Action bude u delaerov dostupná od 22. mája.

Zdrojgsmarena,dji

Komentáre k článku