DJI OM 5 je nová verzia mobilného stabilizátora. Prináša nové režimy snímania

ZDROJ | DJI

Spoločnosť DJI predstavila novú verziu svojho mobilného stabilizátora. Je menší, ľahší a pridáva aj nové režimy snímania. Je už oficiálne dostupný na stránke DJI.

Pri tomto vylepšenom modeli sa spoločnosť viac zamerala na praktickosť a prenášateľnosť. DJI OM 5 je až o tretinu menší a o niečo ľahší ako model DJI OM 4, ktorý bol predstavený pred rokom v auguste.

Pozrite siDJI OM 4 – obľúbený stabilizátor je po novom rýchlejší, praktickejší a drahší

Zariadenie je teraz dodávané so vstavanou teleskopickou tyčou a vylepšenými fyzickými ovládacími prvkami s ďalšími integrovanými tlačidlami. Ovládateľnosť je teda zvládnutá na jednotku.

Novinkou je funkcia ShotGuide, vďaka ktorej získa používateľ prístup k rôznym videám a tutoriálom, aby vedel zlepšiť prácu s týmto zariadením a dosiahol požadované zábery. Je vidieť, že tu DJI viac cieli na základných používateľov.

ZDROJ | DJI

Funkcia sledovania objektu ActiveTrack 4.0 teraz podporuje sledovanie až pri 3-násobnom priblížení pri rýchlosti 5 m/s a presne identifikuje a stabilne sleduje objekt v strede obrazu.

Trojosový systém má niekoľko režimov ako Timelapse, Motionlapse, Hyperlapse, Panorama, Dynamic Zoom a Glamour Effect. Posledný menovaný slúži na automatickú retuš používateľa.

Režim Spin Shot otáča smartfón okolo osi stabilizátora. Pre fanúšikov sociálnych sietí tu je Story Mode, ktorý do videí pridáva napríklad hudbu.

Vylepšením prešla aj svorka, ktorá sa upína na smartfóny. Tá je teraz širšia, aby sa do nej zmestil smartfón aj v ochrannom puzdre. Svorka sa k stabilizátoru prichytí pomocou silných magnetov.

K dispozícii je tiež nové príslušenstvo Fill Light Phone Clamp, ktoré vpredu na okrajoch svorky pridáva LED svetlá, vďaka ktorým nebudú problém ani nočné zábery. Cena tohto príslušenstva je 50 eur.

Samotný mobilný stabilizátor DJI OM 5 za začína predávať od dnešného dňa za cenu zhruba 135 eur. Objednať sa dá už teraz na oficiálnej stránke DJI.

Pozrite siDron za tri stovky? DJI predstavuje cenovo najdostupnejší Mini SE

ZdrojDJI

Komentáre k článku