DJI OM 4 – obľúbený stabilizátor je po novom rýchlejší, praktickejší a drahší

ZDROJ | DJI

Spoločnosť DJI takmer presne po roku od uvedenia stabilizátora DJI Osmo Mobile 3 prináša na trh jeho nástupcu. Nová generácia dostáva nielen nový dizajn a viacero vylepšení, ale aj nový štýl pomenovania. DJI zahadzuje dlhé názvy a svoj nový stabilizátor pre smartfóny nazýva už iba skratkou DJI OM 4.

Nová generácia sa zbavuje zdĺhavého vkladania a vyvažovania smartfónu pomocou nového uchopenia využívajúceho magnety. V balení ponúkne nový DJI OM 4 magnetickú svorku, ktorú môžete ľubovoľne prenášať zo smartfónu na smartfón, ako aj jednorázovú magnetickú nálepku s krúžkom, ktorý zároveň poslúži ako stojan a prsteň pre lepšie držanie veľkých smartfónov v jednej ruke.

ZDROJ | DJI

Výber spôsobu uchopenia je iba na vás, v oboch prípadoch však platí, že smartfón môžete vďaka magnetickému uchopeniu pomedzi nahrávanie videa kedykoľvek jednoducho od stabilizátora odpojiť a znova pripojiť bez potreby opätovného vyvažovania smartfónu.

Po technickej stránke je stabilizátor vybavený novým sledovaním pohybu ActiveTrack 3.0, ktorý by mal byť pri automatickom sledovaní pohybu osôb, detí či domácich zvierat o niečo presnejší. Pomáhať mu pri tom majú aj nové motorčeky, ktoré stabilizátoru umožnia reagovať na prudké pohyby o niečo rýchlejšie.

ZDROJ | DJI

Do mobilnej aplikácie, ktorú využívajú všetky stabilizátory z tejto série, pribudnú aj nové kamerové a fotografické režimy. Tým najzaujímavejším je určite režim DynamicZoom, ktorý slúži na tvorbu záberov s tzv. „Hitchcockovým efektom“, kedy sa obraz k objektu približuje, zatiaľ čo sa kamera fyzicky od objektu zároveň vzďaľuje.

Pozrite siBoli sme vyskúšať ako sa dá v roku 2020 virtuálne navrhnúť kuchyňa

Nová funkcia Spin Shot Gimbal Movement poslúži na tvorbu špirálovitých záberov, pri ktorých však bohužiaľ smartfón nedokáže urobiť úplnú 360-stupňovú otočku kvôli konštrukcii stabilizátora.

Funkcia Clone Me Panorama na záver slúži na vytváranie zábavných panoramatických záberov, na ktorých sa môžete spolu s vašimi priateľmi vďaka postupnému otáčaniu gimbalu objaviť hneď niekoľkokrát. Aj keď by teoreticky mohli nové režimy podporovať všetky doterajšie generácie stabilizátorov Osmo Mobile, DJI obmedzilo ich kompatibilitu iba na najnovšiu generáciu.

DJI OM 4 si aj napriek mierne menším rozmerom a nižšej hmotnosti zachová 15-hodinovú výdrž batérie. Túto kapacitu je opäť možné použiť na nabitie smartfónu cez USB-C port. Novinka je už aktuálne v predaji za cenu 149 €, tentokrát iba v jednej verzii, ktorá už okrem magnetických úchytiek obsahuje aj trojnožku a vrecúško na prenášanie.

ZdrojDJI

Komentáre k článku