DJI Osmo Mobile 3 je skladnejší a opäť lacnejší

ZDROJ | DJI

Tretia generácia gimbalu pre smartfóny od čínskeho výrobcu DJI, DJI Osmo Mobile 3, je na svete. Je menší, šikovnejší a opäť lacnejší.

Najnovší DJI Osmo Mobile je podstatne skladnejší, teda už nebudete mať problém s prenášaním, respektíve nosením. Výrobca vyriešil tiež prepínanie medzi snímaním na šírku a na výšku. Dvojitým stlačením tlačidla M sa zmení poloha smartfónu, trojitým stlačením sa má prepínať medzi hlavnou kamerou a selfie kamerou.

Osmo Mobile 3 príde v dvoch cenových variantoch. Za 119 dolárov dostanete samotný gimbal, ak si priplatíte 20 dolárov navyše dostanete statív a obal.

DJI Omso Mobile 3 je od dnes v predaji na oficiálnych stránka výrobcu, od zajtra ho nájde v Apple Storoch. Do ostatných predajní dorazí v najbližších dňoch. Na slovenskej stránke extreme.sk sa dá DJI Osmo Mobile 3 objednať už dnes, za 109,00€ s dodaním počas prvých septembrových dní.

Nové konštrukčné riešenie gimbalu z neho robí naozaj šikovného pomocníka. Zatiaľ čo dvojka bola pre svoju výšku stále poriadne veľká, trojke sa celý pohyblivý mechanizmus dá zložiť pozdĺž rúčky. V zloženej polohe sa bude dať zamknúť. Zložený gimbal má rozmery 157 xx 130 x 46 milimetrov, rozložený 285 x 125 x 103 milimetrov. Váha sa zastavila na 406 gramoch. Pre porovnanie DJI Osmo Mobile 2 má rozmery 295 x 113 x 72 milimetrov a hmotnosť 485 gramov.

ZDROJ | DJI

Výrobca sľubuje výdrž batérie 15 hodín, čo je totožný údaj s predošlou generáciou. Premiestnili sa porty na nabíjanie a pripojenie externého mikrofónu. Nové miesto si našla tiež spúšť. Gimbal sa bude dať používať aj v zloženom stave. Počas režimu ActiveTrack 3.0 bude môcť zoomovať hardvérovým tlačidlom.

Pozrite siDJI Osmo Mobile 2 – urobí z vás tento stabilizátor počas leta profíka?

Potešujúcou správou je Bluetooth 5.0, ktorý má zabezpečiť bezproblémovú komunikáciu s novou aplikáciou DJI Mimo. Tá ponúka viacero noviniek. Story mode ponúkne už prednastavené šablóny videa, vrátane hudby či prechodov, čo vám má pomôcť rýchlejšie publikovať video na sociálne siete. DJI Osmo Mobile 3 si bude rozumieť s gestami, tak ako to poznáme z dronov. Športový režim si Osmo Mobile trojka požičala zo série dronov Ronin.

ZDROJ | DJI

ActiveTrack 3.0 by mal byť značne inteligentnejší, čo mu rozhodne prospeje. Chýbať nebudú režimy timelapse, motionlapse či hyperlapse. Posledný menovaný bude mať naviac podporu stabilizácie v reálnom čase a v režime ActiveTrack 3.0. V panoráme bude na výber medzi 3 X 3 obrázky alebo 180 stupňovým snímaním. Slowmo režim bude až do 8-násobného spomalenia.

Zdrojdji.com,dronedj.com,dji.com

Komentáre k článku