Reklama

Disney+ už má svoj oficiálny dátum štartu na Slovensku, aj cenu

Zdroj | The Walt Disney Company
Stanislav Vinc
Zdroj | The Walt Disney Company
Zdroj | The Walt Disney Company

Spoločnosť The Walt Disney Company dnes ráno potvrdila oficiálny dátum spustenia streamovacej služby Disney+ na Slovensku. Ikonický obsah z produkcie Disney, Pixar, Marvel či National Geographic si pozrieme už o 3 mesiace, avšak s vyšším mesačným poplatkom, ako má napr. HBO Max.

Streamovacia služba Disney+ trhá v zahraničí rekordy v rýchlosti rastu a počte zákazníkov. Len za posledný kvartál si na konto pripísala 11,8 milióna nových predplatiteľov, pričom celosvetovo si ju už predpláca 129,8 milióna divákov. Do roka 2024 by ich podľa očakávaní spoločnosti malo byť 230-260 miliónov.

K dosiahnutiu tohto cieľa by spoločnosti The Walt Disney Company pomôže aj rapídna expanzia naprieč Európou a to vrátane Slovenska. Služba Disney+ bude oficiálne na našom trhu dostupná od 14. júna 2022. Cena mesačného predplatného bude 7,99 €, ročného 79,90 €.

Zdroj | The Walt Disney Company

V ponuke služby sa objaví prakticky celá knižnica produkcie štúdií Disney, Pixar, Marvel, National Geographic, Star, ako aj všetky programy a epizódy spadajúce pod značku Star Wars. Veľká časť obsahu by mala byť dabovaná, pričom ako zistil portál Živé.sk, okrem modernej tvorby sa v ponuke dabovaného obsahu objaví aj legendárne Káčerovo, či staršie filmy ako Lilo a Stitch a Miláčik Herbie.

Pozrite si

Všetko o HBO Max – od aktivácie až po deaktiváciu streamu za 4,66 € mesačne!

Služba ponúkne možnosť sledovania obsahu vo vysokom rozlíšení na štyroch zariadeniach súčasne s možnosťou neobmedzeného sťahovania obsahu až na desiatich zariadeniach. Novšie tituly by mali byť dostupné aj v 4K UHD rozlíšení s podporou IMAX Enhanced, zvyšok vo Full HD alebo HD kvalite.

Zdroj | Apple

Vlastnú aplikáciu má Disney vytvorenú pre platformy Android, Android TV/Google TV, iOS, tvOS (Apple TV), Tizen, webOS, Roku, PlayStation 4 a 5, Xbox One a Xbox Series X/S, Windows 10 a Windows 11. Sledovať ju ale bude možné aj prostredníctvom webových prehliadačov, oficiálne na OS Windows a macOS.

V prostredí aplikácií a webu nebude chýbať možnosť vytvorenia siedmich rôznych profilov, ako aj možnosť nastavenia detského profilu s ľahšie ovládateľným rozhraním určeným pre deti, ktorý im poskytne prístup k obsahu primeranému ich veku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.