Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Diamantové NFT Majka Spirita sa vydražilo za 7 777 eur! Výťažok ide na charitu

Diamantové NFT Majka Spirita sa vydražilo za 7 777 eur! Výťažok ide na charitu
Zdroj | WEXO/Majk Spirit
TECHBOX
Diamantové NFT Majka Spirita sa vydražilo za 7 777 eur! Výťažok ide na charitu
Zdroj | WEXO/Majk Spirit
Zdroj | WEXO/Majk Spirit

Najväčšia digitálna charita na Slovensku má za sebou úspešný prvý týždeň. Najcennejšie NFT Majka Spirita sa v nedeľu v noci vydražilo za symbolických 7 777 eur a „na dračku“ ide aj klasické NFT, z ktorého sa aktuálne predalo už takmer 600 kusov. Celá suma bude venovaná na pomoc telesne postihnutým.

Diamantová verzia unikátneho NFT Majka Spirita už pozná svojho nového majiteľa, ktorý touto cestou štedrou sumou podporil dobrú vec. Virtuálne aukčné kladivko odkleplo v nedeľu večer finálnu predajnú sumu 7 777 eur, ktorá bude venovaná Asociácii pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch.

Zdroj | WEXO/Majk Spirit

Rovnako bude združeniu APPA darovaný aj celý výťažok z predaja klasickej verzie NFT Majka Spirita, z ktorej sa aktuálne predalo už takmer 600 kusov. Celkovo 4 997 kusov tohto NFT je dostupných vo voľnom predaji a za cenu 50 € si ho môžete do konca tohto roka zakúpiť na adrese nft.wexopay.com.

Tešíme sa z úžasného výsledku za prvý týždeň predaja a dražby. Prvé aj ďalšie financie budú všetky využité v prospech členov Klubu APPA – najväčšia časť bude určite využitá na rehabilitácie, pretože väčšina detí i dospelých s telesným postihnutím potrebuje pre zlepšenie alebo aspoň udržanie zdravotného stavu pravidelnú intenzívnu rehabilitáciu. Ďalej veľa žiadostí máme o príspevok na kvalitnú pomôcku, ktorá uľahčuje každodenný život (vozíky, chodítka, špeciálne stoličky a kočíky, pomôcky na kŕmenie alebo prepravu). Rodín, ktoré potrebujú pomoc je v našom Klube APPA registrovaných takmer 900. Spoločne dokážeme zlepšiť život mnohým z nich. Už čoskoro sa s Vami podelíme o radosť, ktorú ste do týchto rodín priniesli prostredníctvom kúpy NFT“, hovorí Miriam Juhanesovičová, predsedníčka združenia APPA.

Zdroj | WEXO/Majk Spirit

Noví majitelia NFT Majka Spirita nájdu svoje digitálne dielo v galérii svojho účtu. WEXO však sľubuje, že v budúcnosti bude možné v rámci jeho platformy toto NFT možné aj predať alebo poslať inému majiteľovi. Cena NFT Majka Spirita teda môže v najbližších mesiacoch a rokoch ešte ďalej rásť.

,,Tak ako prišiel internet, neskôr sociálne siete, NFT je podľa mňa pokračovanie vývoja. Samozrejme opäť chvíľu potrvá, kým si to všetci uvedomíme a zžijeme sa s tým, ale ja vidím v NFT budúcnosť. Tak ako má dnes každý svoj profil na sociálnej siete, o pár rokov budeme mať galérie NFT a tie o nás budú vypovedať, akí sme, čo sa nám páči, ako sme investovali alebo ako sme pomohli, kúpou takéhoto charitatívneho NFT”, vysvetlil Majk Spirit.

Zdroj | Majk Spirit/WEXO

Aukcia zlatej verzie NFT Majka Spirita už v tejto chvíli beží a šancu získať jej jediný kus máte ešte tri dni, konkrétne do štvrtka 21. októbra, kedy sa zas rovnakou formou dostane do predaja rovnako unikátna strieborná verzia NFT.

Prvým NFT Majka Spirita každopádne aktivity kryptomenovej platformy v tejto oblasti nekončia, práve naopak. WEXO už avizuje pokračovanie NFT projektov aj s ďalšími umelcami, ktorí sú pripravení naskočiť na novú vlnu digitálneho umenia.

,,Sme otvorení ďalším projektom, budeme si však vyberať tie, ktoré majú zmysel. Rozbehli sme ten pomyselný vlak s NFT a teraz je na ľuďoch, umelcoch, športovcoch, veľkých spoločnostiach, ktoré sa pridajú a naskočia k nám”, odkázal CSO platformy WEXO Peter Mariš.

Zdroj